20. Edycja Sosnowieckich Dni Literatury: Nostalgiczne spojrzenie na przeszłość i wizja przyszłości

13 maja odbędzie się uroczyste otwarcie jubileuszowej, 20. edycji Sosnowieckich Dni Literatury, które są jednym z najbardziej istotnych wydarzeń kulturalnych w tym regionie. Tegoroczna edycja będzie zdominowana przez reminiscencje. Minęło dwie dekady jak zaledwie chwila! Jakie oblicze miała przeszłość? A co przyniesie nam przyszłość? Jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu dąży do efektywnej promocji polskiej literatury najnowszej oraz do zaangażowania entuzjastów literatury w aktywne uczestnictwo w kulturze literackiej.

Udział we wszystkich zaplanowanych wydarzeniach jest bezpłatny.

Tegoroczna edycja odbywa się pod nieco przewrotnym mottem „Powrót do przyszłości”. Chcemy zaprosić twórców, którzy już raz byli naszymi gośćmi, by obserwować, jak się rozwijają, transformują i dojrzewają jako pisarze. Jednocześnie pragniemy dać szansę tym, którzy jeszcze nigdy nie odwiedzili Sosnowiec, ale przez ostatnie 20 lat zyskali na znaczeniu i popularności w świecie literackim, zdobywając uznanie czytelników i krytyków. 20. Sosnowieckie Dni Literatury będą wyjątkową edycją, pełną znanego: spotkań autorskich (Grzegorz Piątek, Weronika Murek, Zbigniew Rokita, Maria Peszek), dyskusji (o Rosji Putina i wojnie w Ukrainie), działań interdyscyplinarnych dla każdej grupy wiekowej (Żywa Biblioteka, prelekcja regionalna, spektakl, zajęcia dla dzieci), ale przede wszystkim wspomnień – pracowników, czytelników, artystów i sympatyków SDL, tych, którzy przez ostatnie 20 lat stali się ważną częścią sosnowieckiego święta literatury.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – Zagłębiowska Mediateka zaprasza na 20. SOSNOWIECKIE DNI LITERATURY 2024 „Powrót do przyszłości”.