Policjanci z Sosnowca ratują mężczyznę, który przestał oddychać

Młodszy aspirant Tomasz Jakubczyk i starszy sierżant Marcin Łyszczarz, funkcjonariusze Komisariatu II w Sosnowcu, udzielili pomocy osobie, która znalazła się w sytuacji zagrożenia życia. Zauważyli, że mężczyzna nie reaguje na bodźce zewnętrzne oraz nie ma oznak oddychania. Niewątpliwie potrzebował natychmiastowego wsparcia, na które niezwłocznie zareagowali policyjni stróże prawa. W wyniku szybko podjętej resuscytacji krążeniowo-oddechowej udało się zapobiec nieszczęśliwemu finałowi tego dramatycznego incydentu. Po reaktywacji jego funkcji życiowych, mężczyzna został przewieziony do szpitala dla dalszych badań.

Scenariusz tego wydarzenia rozpoczął się od zgłoszenia dotyczącego młodego mężczyzny w stanie emocjonalnego kryzysu, który prawdopodobnie potrzebował pilnej interwencji. W odpowiedzi na to wezwanie, do zdarzenia skierowano policjantów z Komisariatu II – mł. asp. Tomasza Jakubczyka i st. sierż. Marcina Łyszczarza.

Po przybyciu na miejsce, policjanci od razu zauważyli, że sytuacja jest poważna. Mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał. Natychmiast podjęli działania mające na celu reanimację – rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Dzięki ich działaniom, po kilku chwilach mężczyzna odzyskał świadomość i funkcje życiowe. Po stabilizacji stanu zdrowia, na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala.

W razie potrzeby wsparcia emocjonalnego lub psychologicznego, można skontaktować się z Centrum Wsparcia dzwoniąc na bezpłatny numer: 800 70 22 22. Można również skorzystać z innych linii wsparcia, takich jak Telefon zaufania dla dorosłych (116 123), Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111), Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (800 121 212) czy Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia” (800 120 002). Pamiętajmy jednak, że w sytuacjach stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia, należy natychmiast wezwać pomoc dzwoniąc na numer alarmowy 112.