Amfiteatr Muszelka w Sosnowcu z kolejną nagrodą!

Jak co roku odbyło się głosowanie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Zainteresowani oddawali głosy internetowo. W roku 2020 nagrodę od publiczności otrzymał Amfiteatr Muszelka znajdujące się w Parku im. J.Kuronia w Sosnowcu. Do rywalizacji przystąpiło poza wygranym 41 obiektów. Jak widać, konkurencja wcale nie była mała. 

Amfiteatr Muszelka zachwyca z daleka i z bliska

Historia amfiteatru jest dosyć długa. Powstał w latach 60. XX wieku, był częścią parku i dar górników kopalni Kazimierz-Juliusz. W 2019 roku zakończył się jego gruntowny remont. Obejmował on odnowę budynku kas, została zmodernizowana muszla koncertowa, miejsca dla widowni, a sam obiekt powiększono. Z okazji otwarcia „nowego” Amfiteatru Muszelka zorganizowano tam drugą edycję Sosnowieckiego Iwentu Kabaretowego. Docelowo muszelka znajduje się w Parku Kuronia w Kazimierzu Górniczym. Jest to miejsce, które kochają mieszkańcy miasta. Często można tam spotkać spacerujących pieszych, rodziny z dziećmi oraz osoby uprawiające sport. Jest tu dużo miejsc, w których można usiąść. Dla dzieci zorganizowane jest mini zoo i bardzo duży plac zabaw. Dla dorosłych zaś dostępna jest kawiarenka Muszelka. 

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego

Dzięki renowacji Muszelki i pięknego zagospodarowania parku Sosnowiec ma co świętować. Amfiteatr Muszelka wygrał konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Tegoroczna edycja konkursu trwała od 1 do 31 sierpnia. Wzięło w niej udział 42 obiekty, jednak jak widać, Muszelka była niepokonana. Przyznano jej aż 2549 punktów. Wśród osób biorących udział w głosowaniu zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe. Wszystkie zgłoszone do konkursu realizacje zostaną ocenione przez jury, w którym znajdują się członkowie Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, wybierze ona laureatów tegorocznej edycji konkursu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się jesienią w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury.