Bandyta napadł na kobietę w Sosnowcu!

Sosnowieckim stróżom prawa udało się szybko ustalić tożsamość osób, które na jednym z parkingów w sercu miasta dokonały rozboju na mieszkance miasta. Napastnicy mieli broń, którą użyli do zastraszenia kobiety, a następnie ukradli jej samochód. Na szczęście samochód został odzyskany następnego dnia.

W czwartek sosnowiecka policja poinformowała, że do przestępstwa doszło 23 listopada. Kobieta została zaczepiona przez dwóch mężczyzn, gdy próbowała wyjechać z parkingu w centrum miasta. Napastnicy grozili jej bronią palną i kazali opuścić samochód, którym następnie odjechali.

Policja została szybko poinformowana o kradzieży i rozpoczęła poszukiwania sprawców. Już następnego dnia skradziony samochód został zlokalizowany porzucony w dzielnicy Kazimierz w Sosnowcu. Jeszcze w tym samym tygodniu policjanci ustalili sprawców jako dwóch 34-letnich mieszkańców. Zostali oni zatrzymani i doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzut rozboju z użyciem śmiercionośnego narzędzia. Obu mężczyznom może grozić do 12 lat więzienia, a sąd zdecydował o zatrzymaniu ich w areszcie na okres trzech miesięcy.