Bezpieczeństwo podczas wakacji – kluczowe wskazówki dla dzieci i dorosłych

Wyczekiwany moment nadszedł – koniec roku szkolnego, ostatni dzwonek i rozdanie świadectw zwiastują początek upragnionych wakacji. To okres, kiedy wszyscy – nie tylko uczniowie, ale i dorośli – mogą odetchnąć od codziennych obowiązków. Planując spędzenie najbliższych miesięcy, powinniśmy mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje oraz naszych bliskich.

Tak jak co roku, funkcjonariusze policji będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących po naszym regionie. Patrole drogówki, rozpoznawalne po białych czapkach, będą monitorować prędkość pojazdów, sprawdzać ich stan techniczny, liczbę pasażerów i czy przestrzegane są zasady korzystania z pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo, dzieci muszą być przewożone w fotelikach. Policjanci będą również prowadzić prelekcje na temat bezpiecznego zachowania na drodze w miejscach oświaty i opieki nad dziećmi.

Policjanci z sekcji prewencji będą natomiast strzec bezpieczeństwa osób odpoczywających nad wodą. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, patrole piesze, konne oraz przewodnicy z psami służbowymi będą obecni na kąpieliskach, zwracając uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas kąpieli.

W czasie wyjazdów warto skorzystać z aplikacji „Moja Komenda”, która ułatwia odnalezienie najbliższej komendy lub komisariatu Policji. Aplikacja dostarcza użytkownikom informacji o lokalizacji i numerach telefonów policyjnych jednostek. Dzięki temu, nawet w nieznanych nam miejscach, łatwo odnajdziemy najbliższą jednostkę i skontaktujemy się z nią za pomocą jednego kliknięcia.