Biblioteki w Sosnowcu już otwarte!

Dobra wiadomość dla wszystkich moli książkowych. Od poniedziałku 30.11.2020 wszystkie sosnowieckie biblioteki są już otwarte.

Biblioteki oraz Zagłębiowska Mediateka działają już tak, jak zwykle. Można je odwiedzać w standardowych godzinach otwarcia. Niektóre biblioteki będą też otwarte w sobotę. Należą do nich:

  • Mediateka – 8-15
  • Filia nr 1 Środula – 10-15
  • Filia nr 2 Rudna IV – 10-15
  • Filia nr 15 Mec – 10-15

Nie można jednak korzystać z czytelni naukowych, internetowych czy z czytelni pracy w każdej z fili biblioteki. Wyjątkiem jest Mediateka. Czytelnicy mogą tutaj korzystać z 6 stanowisk, na których można przeglądać prasę i książki. Udostępniono też 2 stanowiska komputerowe. Tutaj jednak jest ograniczenie – 1 osoba może korzystać z jednego stanowiska tylko raz dziennie przez godzinę. W Mediatece zamknięto agendę multimedialną dla dzieci.

Biblioteki w tym miesiącu przygotowały kilka atrakcji. Czytelnicy mogą podziwiać wirtualną wystawę zdjęć Tadeusza Łazarza. Czytelnicy, którzy mają też żyłkę do pisania mogą wziąć udział w konkursie. Należy napisać recenzję książki, której motywem przewodnim są Święta Bożego Narodzenia.