Dzień Teatromana i Teatromanki w Teatrze Zagłębia: Prezentacja młodzieżowej twórczości teatralnej

Teatr Zagłębia, znanym miejscem dla entuzjastów sztuki teatralnej, zaprasza wszystkich na świętowanie Dnia Teatromana i Teatromanki, które odbędzie się 17 czerwca 2024 roku. Wydarzenie to jest poświęcone prezentacji twórczości teatralnej młodzieży, której pasje rozwijały się pod skrzydłami Teatru Zagłębia.

Wierzymy głęboko, że teatr jest miejscem twórczego działania i dynamicznej dyskusji o naszym świecie. W ostatnich latach podjęliśmy wiele działań, aby wspierać młodych miłośników teatru. Święto Dnia Teatromana i Teatromanki to celebracja kultury teatralnej młodzieży oraz idealna okazja do pokazania jak owocna była współpraca pomiędzy Teatrem Zagłębia a lokalnymi szkołami. Michał Bałaga, Sławomir Szczurek oraz Krzysztof Korzeniowski zaprezentują przedstawienia przygotowane wraz z uczniami z sosnowieckich liceów. Na scenie pojawią się również goście specjalni z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pod opieką Jakuba Nowaka.

Podczas przerw między występami zapraszamy wszystkich do kawiarni „Sztos” oraz naszego Ogrodu Teatralnego na relaks i dyskusje o przedstawieniach. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, więc serdecznie zapraszamy!

Program przewiduje rozpoczęcie o godzinie 16:00 prezentacją Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pod opieką artystyczną J. Nowaka, następnie będziemy mieli okazję oglądać pokazy zrealizowane przez młodzież z LO Staszic oraz LO Plater pod kierunkiem artystycznym K. Korzeniowskiego. O godzinie 19:30 będzie można obejrzeć spektakl „Alicja” przygotowany przez uczniów IX LO pod kierownictwem M. Bałagi, a wieczór zakończy przedstawienie „Czarownice z Salem albo dziewczyny z Sosnowca” w wykonaniu członków Klubu Teatralnego pod opieką artystyczną S. Szczurka.