Ekspozycja twórczości Czesława Gałużnego – Mój świat w pastelach

Czesław Gałużny, utalentowany twórca – poetą, rzeźbiarzem i malarzem, postanowił tym razem pokazać publiczności wyłącznie swoje pastele. Wystawę jego prac można podziwiać w Galerii Trójkąt w Kole. Prace Gałużnego są wyjątkowe i jednocześnie łatwo rozpoznawalne przez odbiorców, ponieważ charakteryzują się powtarzającymi się tematami i symbolami.

Wystawione obrazy to przede wszystkim liryczne pejzaże, które artysta tylko nieznacznie osadza w realnym świecie. Są one raczej ilustracją sennych, onirycznych krajobrazów. Wśród nich można również odnaleźć romantycznych kochanków zapatrzonych w siebie oraz zmysłowe kobiety uwiecznione w intymnych momentach. Artysta ukazał w swoich pracach własne doznania i przemyślenia, które choć czerpią z codziennej rzeczywistości, to jednak toną w marzeniach. Świat przedstawiony na obrazach Gałużnego bywa zarówno smutny, jak i radosny, ale zawsze przesycony nostalgią.

Prace Czesława Gałużnego robią wrażenie swoją delikatnością i subtelnością połączenia kolorów. Dzięki pastelowym kredkom udało mu się perfekcyjnie odtworzyć swoje osobiste, subiektywne spojrzenie na świat. Na wystawie można zobaczyć aż 23 takie „opowieści” artysty o człowieku.

Wernisaż, na który wszyscy są zaproszeni, odbędzie się 07.03 o godzinie 18:00. Wstęp jest całkowicie wolny. Wystawa będzie dostępna do odwiedzenia do 07.04.2004 r.