Internetowo popularna dyrektor sosnowieckiego liceum nie rezygnuje ze stanowiska

Jakże szczęśliwi muszą być uczniowie i nauczyciele IX Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu, kiedy dowiedzieli się, że ich ukochana dyrektor szkoły nie zamierza opuszczać swojego stanowiska. Wszystko to za sprawą decyzji, którą podjęła jakby na przekór swoim wcześniejszym planom, związanych z niskimi zarobkami.

Prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński, przekazał radosną informację o decyzji dyrektorki za pośrednictwem swojego konta na mediach społecznościowych. Dyrektorka, która zdobyła popularność w internecie poprzez taniec przypominający ruchy Wednesday Addams na studniówce, postanowiła pozostać na swoim stanowisku.

„Mieliśmy długą i przyjemną rozmowę” – napisał prezydent w swoim komunikacie. „Chciałbym uspokoić wszystkich uczniów, ich rodziców oraz całą społeczność IX LO – Pani dyrektor potwierdziła, że pozostaje z nami i nic się nie zmienia”

Ale prezydent nie mógł przemilczeć obecnej kwestii edukacji, której winą obarcza Ministra Czarneckiego. „Nie da się ukryć, że sytuacja w edukacji jest chaotyczna” – dodał. „Brak stabilności, mylące próby reformowania systemu, degradacja rangi nauczyciela i niestabilność finansów samorządów mają wpływ na nasze dzieci. Musimy z tym skończyć, ponieważ konsekwencje dla przyszłych pokoleń mogą być nieodwracalne.”

Przypomnijmy, że dyrektorka pierwotnie zamierzała zrezygnować ze stanowiska, twierdząc, iż pensja była nieadekwatna do jej obowiązków. Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice byli gotowi bronić swojej ulubionej dyrektorki.

Popularność dyrektorki rozszerzyła się poza mury szkoły dzięki filmikowi z jej tańcem umieszczonym na TikToku, który zgromadził ponad 4 miliony wyświetleń i 161 tysięcy lajków.