Kobiety, które inspirują – unikalna wystawa w Dąbrowie Górniczej

Unikalny projekt „Inspirujące kobiety” reprezentuje sztukę młodych artystów z Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Jest to ekspozycja fotografii odbiegająca od konwencji, ponieważ młode osoby są tutaj nie tylko twórcami, ale również tematem prac. Zdjęcia stworzone przez uczennice prezentują postacie kobiet, które zasługują na ich podziw za charyzmę, determinację, wdzięk i inteligencję. Jest to więcej niż tylko kolekcja atrakcyjnych wizualnie obrazów, to także osobiste zetknięcie się z fascynującymi historiami i bogatymi biografiami kobiet, które nadal mają duży wpływ na współczesne pokolenia.

Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej, popularnie nazywane „Plastykiem”, jest jedynym miejscem w Polsce, które oferuje naukę tworzenia witraży. Ponadto, jest jedną z dwóch szkół oferujących naukę szkła artystycznego. Przez 40 lat swojej działalności placówka ta znacznie rozszerzyła swoją ofertę edukacyjną, wprowadzając do programu nauczania warsztaty z grafiki i projektowania graficznego, zgodne z trendami modernistycznymi. Znajdujący się przy ulicy Kosmonautów numer 8 budynek szkoły jest miejscem, gdzie tradycja spotyka się ze sztuką współczesną, rzemiosło z designem.

Ekspozycja „Inspirujące kobiety” będzie dostępna dla zwiedzających w Galerii Zagłębiowskiej Mediateki od 14 września do 30 listopada 2023 roku, zarówno przed jak i podczas różnych wydarzeń kulturalnych odbywających się w Auli. Ci, którzy chcieliby dokładnie przyjrzeć się prezentowanym pracom poza godzinami otwarcia Mediateki, mogą umówić się na indywidualny termin poprzez kontakt z Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki lub zgłoszenie swojej prośby w szatni.