Kreatywne zajęcia z ekokosmetykami w Bibliotece Publicznej w Sosnowcu

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, jako organizator „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ – lato 2024”, z radością zaprasza wszystkich na fascynujące warsztaty połączone z kreacją domowych kosmetyków ekologicznych. Współorganizatorem wydarzenia jest EKO PRZYSTANEK z Bielska-Białej. Warsztaty odbędą się 11 lipca, o godzinie 11:00, w Filii nr 15 – Mec, znajdującej się przy ulicy S. Kisielewskiego 9a. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne są wcześniejsze zapisy. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej biblioteki.

Edukator z EKO PRZYSTANKU przeprowadzi warsztaty z tworzenia ekokosmetyków dla dzieci, które uwielbiają eksperymentować, majsterkować i delektować się pięknymi aromatami. Podczas warsztatów uczestnicy stworzą mydełka, sól do kąpieli oraz mgiełki do ciała wykorzystując naturalne składniki jak olejki, zioła czy suszone kwiaty. Dzieci dowiedzą się dlaczego ekokosmetyki są korzystne dla zdrowia skóry oraz środowiska naturalnego. Dodatkowo, każde z nich otrzyma możliwość eleganckiego opakowania własnoręcznie wykonanych kosmetyków i podarowania ich bliskim.

Jeżeli dziecko, które zostało wpisane na listę uczestników nie może wziąć udziału w warsztatach, rodzic/opiekun prawny powinien natychmiast poinformować o tym organizatora pod numerem telefonu 693 266 411, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy od 7.00 do 15.00.

Jeżeli zainteresowane osoby nie zakwalifikują się do udziału w warsztatach z powodu braku wolnych miejsc, mogą zostać wpisane na listę rezerwową. W przypadku zwolnienia się miejsc osoby z listy rezerwowej zostaną poinformowane o tym najpóźniej dwa dni przed warsztatami. Organizator nie przyjmuje zgłoszeń grup zorganizowanych. Wszystkie zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie zgodnie z określonymi zasadami i nie podlegają wcześniejszej rezerwacji.