„Magia akwareli w interpretacji Marty Paśnik” – zaproszenie na wernisaż w Filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich miłośników sztuki i magii do Filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, gdzie na ścianach siedziby przy ulicy S. Kisielewskiego 9a wyeksponowane będą akwarele autorki Marty Paśnik. Wystawa nosząca tytuł „Wróżkowanie” będzie miała swój uroczysty początek podczas wernisażu zaplanowanego na środę, 19 czerwca 2024 roku o godzinie 16:00. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy aż do dnia 20 lipca 2024 roku. Przybycie na wernisaż jest bezpłatne.

Sztuka Marty Paśnik to swoiste podróże do krainy pełnej magii, której mieszkańcami są wróżki. Artystka ukazuje nam niewidzialny dla wielu świat, pełen nieznanych dotąd opowieści, które rozgrywają się podczas letnich dni i nocy w lesie zalatującym wręcz magicznym pyłkiem. To opowieść o nieujarzmionej radości, która napełnia nas podczas lata.

Pragniemy zaprosić Państwa do zanurzenia się w mroczne i tajemnicze akwarelowe pejzaże, które stworzyła Marta Paśnik. Razem z nami odkryjcie ukryte cuda, które zapewne nie były wcześniej dostępne dla ludzkiego oka – tajemnice skrywane przez korony drzew i dno jeziora. Doświadczmy razem wieczornego pikniku na rozłożystej łące i spaceru w towarzystwie świetlików podczas zmierzchu. Poznajmy razem nieznane nam stworzenia i bawmy się pod gwiaździstym niebem. Ten magiczny, leśny zakątek czeka na nas już 19 czerwca.