Napad na Zagórzu. Sprawcy już ujęci

Sprawcy napadli 21-letniego mężczyznę. Obezwładnili go gazem pieprzowym, a następnie ukradli telefon, portfel i dokumenty.

Do ataku doszło w nocy z 27 na 28 listopada. Trzech napastników najpierw użyli gazu pieprzowego, następnie pobili swoją ofiarę, po czym go okradli. Zaatakowany mężczyzna zgłosił na III posterunek sosnowieckiej policji.

Policjantom szybko udało się ustalić tożsamość napastników. Było to trzech mężczyzn w wieku 26 lat i 40. Zdarzenie zakwalifikowano jako rozbój. Sprawą zajęła się prokuratura, która już przedstawiła zarzuty. Mężczyźni w tej chwili są objęci dozorem policyjnym. Za dokonany przez nich czyn grozi nawet 12 lat więzienia.

Napady i kradzieże to jedne z najczęściej dokonywanych przestępstw. By ustrzec się przed nim warto nie pozwalać podchodzić innym zbyt blisko – zwłaszcza, gdy jesteśmy sami, szczególnie w nocy. Powinniśmy także wystrzegać się wychodzenia nocą, czy okazywania publicznie swojej zamożności. Jeżeli niepokoi nas czyjś wygląd lub niepewni jesteśmy jego intencji, powinniśmy unikać kontaktu wzrokowego i w miarę możliwości powinniśmy np. przejść na drugą stronę ulicy.