Nowa inicjatywa promująca literaturę: Spotkanie z Katarzyną Nosowską, konkurs pisarski i warsztaty twórczego pisania!

„TERAZ KSIĄŻKA!” to najświeższa inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Jest to unikalne przedsięwzięcie mające na celu szczególne uczczenie Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W trakcie tej imprezy, uczestnicy będą mieć szansę spotkać się z autorką i wokalistką Katarzyną Nosowską, wziąć udział w konkursie literackim „Na tropach Gangu Wypchanego Krokodyla” oraz zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami podczas warsztatów twórczego pisania.

22 marca 2024 roku projekt „TERAZ KSIĄŻKA!” rozpoczął się specjalnym konkursem literackim. Uczestnicy będą musieli wykazać się niebywałą kreatywnością i sprostać szeregowi oryginalnych wymagań. Konkursowe prace powinny spełniać kilka istotnych warunków – akcja musi mieć miejsce w specyficznych lokalizacjach sosnowieckich: Egzotarium, Zagłębiowskiej Mediatece lub innej filii bibliotecznej, a także w Urzędzie Miejskim. Wątek fabularny musi zawierać postać Gangu Wypchanego Krokodyla, a Komisarz Stateczny powinien prowadzić śledztwo z ramienia Policji (szczegóły konkursu znajdują się w Regulaminie). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Prace można składać do 22 kwietnia 2024 roku.

23 kwietnia 2024 roku odbędą się WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „TRENING WYOBRAŹNI”. Podczas tych warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość wykonania serii nietypowych ćwiczeń, zapoznać się z przykładami publikacji dla młodych twórców oraz stworzyć swój autorski tekst w przyjaznej atmosferze. Warsztaty są przeznaczone dla zorganizowanych grup.

Projekt „TERAZ KSIĄŻKA!” zakończy się SPOTKANIEM AUTORSKIM Z KATARZYNĄ NOSOWSKĄ, które odbędzie się 25 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu). Spotkanie poprowadzi Klaudia Pluta. Wejście na spotkanie jest możliwe tylko za okazaniem bezpłatnej wejściówki, które można odbierać (maksymalnie dwie na osobę) w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki (poziom I) od 8 kwietnia 2024 roku. Dzięki współpracy ze Studencką Księgarnią Językową, podczas spotkania będzie można nabyć książki autorki i zdobyć jej autograf.