Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Edukacji Globalnej 2023 w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu

Zapraszamy serdecznie na Ogólnopolski Tydzień Edukacji Globalnej, który odbędzie się między 20 a 24 listopada 2023 roku w urokliwej Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu. To wydarzenie, które jest zarówno dla dzieci, jak i młodzieży, a także dorosłych, stanowi część corocznej inicjatywy inspirowanej i prowadzonej przez Grupę Zagranica. Głównym celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości na temat aktualnych problemów globu oraz możliwości wprowadzenia zmian poprzez edukację globalną. Jest to już piąty rok z rzędu, kiedy obchody Tygodnia Edukacji Globalnej mają miejsce w Zagłębiowskiej Mediatece. Tegoroczne hasło to „Pokój dla planety. Planeta pokoju”. Przygotowaliśmy dla Państwa różnorodny program, dzięki któremu każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

Z przyjemnością przedstawiamy harmonogram Ogólnopolskiego Tygodnia Edukacji Globalnej 2023 (20-24 listopada):

20 listopada o godzinie 17:00 odbędą się warsztaty plastyczne „EKO ozdoby na choinkę” w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki. Warsztaty skierowane są do dorosłych, którzy będą tworzyć ozdoby choinkowe z recyklingowych materiałów (konieczne wcześniejsze zapisy).

21 listopada o godzinie 10:00 zapraszamy uczniów klas trzecich szkół podstawowych na drużynową zabawę „Co chatka to zagadka”. Jest to edukacyjny escape room, w którym dzieci będą musiały rozwiązać zagadki związane z edukacją globalną. Zabawa odbędzie się w Zagłębiowskiej Mediatece (impreza zamknięta, obowiązują zapisy).

22 listopada o godzinie 10:00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki odbędzie się konkurs wokalny „Świat w naszych rękach”, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (impreza zamknięta – brak wolnych miejsc).

23 listopada o godzinie 17:00 w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki planujemy warsztaty plastyczne „Szmaciankowe Love”. Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć pamiątkowe przytulanki ze starych ubranek dziecięcych. Warsztaty są dla dzieci i ich opiekunów (obowiązują zapisy).