Policjanci z Sosnowca złapali delikwenta okradającego pracodawcę

Policjanci z Komisariatu Policji II w Sosnowcu zatrzymali złodzieja, który dokonał plagiatu od swojego szefa. Ponadto zebrali pieniądze, które powstały ze sprzedaży skradzionego towaru, a także dowiedzieli się o kilku wcześniejszych kradzieżach, których dokonała ta sama osoba.
Ostatnio z jednej z firm w Sosnowcu skradziono dużą ilość drutu zbrojeniowego. Po dokładnym zbadaniu sprawy funkcjonariusze ustalili jednego z pracowników firmy, który wywiózł przedmioty samochodem służbowym.

Policjanci zatrzymali bezprawnie działającego pracownika i przeszukali go, znajdując przy nim pieniądze, które zostały uzyskane ze sprzedaży kradzionych przedmiotów w pobliskim skupie złomu. Ustalono, że ta sama osoba w przeszłości wielokrotnie zabierała mienie z przedsiębiorstwa swojego szefa – podaje sosnowiecka policja.

Właściciel pokrzywdzonej firmy nie wiedział, że jego rzeczy zostały skradzione wcześniej. Stróże prawa odzyskali 7,5 tony zwojów drutu zbrojeniowego. Do kierownika Komisariatu II Policji w Sosnowcu skierowano oficjalne pismo z podziękowaniami dla funkcjonariuszy zaangażowanych w śledztwo za wyjątkową pracę.