Postępowanie przeciwko oszustkom w sferze dotacji szkolnych zakończone

Działając w ramach walki z przestępczością gospodarczą, funkcjonariusze policyjni z miejscowej jednostki zakończyli śledztwo w sprawie wyłudzenia publicznych funduszy przez jedną z instytucji edukacyjnych naszego miasta. Szefowa tej placówki, 54-latka, stanęła w obliczu blisko 7400 zarzutów. Teraz czeka ją potencjalna kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Dzień wcześniej, funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępstw o charakterze gospodarczym sfinalizowali śledztwo trwające ponad osiemnaście miesięcy. Przedmiotem dochodzenia było oszustwo dokonane poprzez zdobycie finansowego wsparcia od Gminy Sosnowiec. Materiały zgromadzone w toku postępowania liczą niemalże 50 tomów dokumentów.

Jednej ze szkół na terenie naszego miasta, od stycznia 2017 roku do grudnia 2020 roku, regularnie udawało się uzyskać fundusze na podtrzymanie swojej działalności. W celu otrzymania wsparcia, placówka przedstawiała dokumenty niewłaściwie odzwierciedlające rzeczywistość. W wyniku tego procederu, instytucja edukacyjna otrzymała prawie 4,5 miliona złotych.

Policjanci z Sosnowca z dużą starannością gromadzili dowody i przeprowadzili przesłuchania niemalże 800 świadków. W ich ustaleniach, główną sprawczynią oszustw okazała się być 54-letnia kobieta z Katowic. Kobieta została obarczona niemal 7400 zarzutami, wszystkie dotyczące oszustw.