Prace remontowe powodują utrudnienia w ruchu na sosnowieckiej ulicy Wojska Polskiego

Rozwój infrastruktury tramwajowej w Sosnowcu daje o sobie znać poprzez prace remontowe na ulicy Wojska Polskiego. Choć głównym celem działania jest budowa nowego torowiska na Niwce, kierowcy również skorzystają na inwestycji, gdyż zaplanowano wymianę nawierzchni na wspomnianej arterii miasta.

Przygotowania do prac nad zmianą nawierzchni na ulicy Wojska Polskiego wystartowały 13 listopada. Obejmują one odcinek od bocznej drogi Wojska Polskiego, prowadzącej do Parku Naukowo-Technologicznego, aż po ulicę Orląt Lwowskich. Frezowanie i inne prace przygotowawcze będą realizowane przy jednokierunkowym ruchu od ulicy Orląt Lwowskich w stronę Dąbrowy Górniczej. Ruch w kierunku ulicy Orląt Lwowskich natomiast będzie prowadzony boczną arterią Wojska Polskiego. Całkowite zamknięcie tego odcinka drogi planowane jest na 18 listopada 2023 roku, kiedy to przewiduje się ułożenie warstwy ścieralnej.

Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego Urzędu Miejskiego, zauważył, że remontowany odcinek ulicy oraz rozbudowane torowisko to zmiany, które ucieszą zarówno korzystających z komunikacji miejskiej mieszkańców, jak i kierowców. Dodał również, że planowane prace powinny zakończyć się w ciągu miesiąca, pod warunkiem sprzyjających warunków pogodowych.

Zmiany w organizacji ruchu wpłyną jednak na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. W dniach od 13 do 18 listopada 2023 roku, mieszkańcy Sosnowca muszą spodziewać się utrudnień. Rafał Łysy przekazał w swoim oświadczeniu, że związane z tym objazdy i zwężenia mogą wprowadzić pewne zamieszanie, dlatego prosi o śledzenie aktualnej organizacji ruchu.

W dniach 13-18 listopada 2023 roku zmieni się trasa linii autobusowych 18, 35, 150, 160, 935, M13, M15 i T-26 jadących w stronę Mysłowic. 18 listopada zmieni się natomiast trasa linii autobusowych 18,26 (kurs wieczorny), 35, 150, 160, 932|1-935, M13, M15 i T-26 prowadzące do centrum Sosnowca. Wyłączony z obsługi zostanie przystanek autobusowy Niwka Kościół 01 i 02, a w zamian uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy Niwka Kościół 31 i 32, zlokalizowany na ulicy Orląt Lwowskich przy sklepie Biedronka. Od 18 listopada 2023 roku przystanek Niwka Fabryka 02 będzie obsługiwany na wyspie kanalizującej, na wysokości zatoki autobusowej.