Problem w ruchu drogowym w centrum Sosnowca z powodu wymiany asfaltu

W centrum Sosnowca kierowcy mogą spodziewać się tymczasowych utrudnień w ruchu drogowym, które są wynikiem prac remontowych. Związane są one z wymianą nawierzchni na Rondzie Praw Kobiet i skrzyżowaniu przy Centrum Handlowym Plaza.

Jak informuje oficjalna strona miasta Sosnowiec, na tych obszarach obecnie przebiega proces układania nowego asfaltu. To skutkuje większymi niż zwykle zatorami drogowymi w centrum miasta.

Prace remontowe prowadzi firma Eurovia, która 18 września ukończyła etap pierwszej warstwy asfaltu. Jednak najważniejszy dzień dla tego projektu przypada na 19 września. Wtorek jest dniem, kiedy będzie układana ostateczna nawierzchnia drogi, co może potrwać kilka godzin, w zależności od warunków pogodowych. Może to skutkować czasowym zamknięciem skrzyżowania przy CH Plaza – takie informacje udostępnił sosnowiecki urząd miejski.

W związku z powyższym, przedstawiciele magistratu apelują do kierowców o przestrzeganie instrukcji osób odpowiedzialnych za regulowanie ruchu drogowego w centrum Sosnowca.

Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, podał na swoim profilu społecznościowym, że już od 22 września kierowcy będą mogli korzystać z wyremontowanych wewnętrznych pasów ruchu na odcinku ul. Piłsudskiego – od skrzyżowania z Warszawską i Teatralną do Ronda Praw Kobiet. Zaznaczył również, że prace remontowe w tym czasie będą kontynuowane na pasach zewnętrznych.