Śmiałe przestępstwo w Sosnowcu: ochrona i policja na tropie rabusiów

W pewnym mieście na Śląsku, na sklep sportowy ze sieci działającej na terenie całego kraju, napadła trójka znajomych. W skład grupy wchodzili: 29-letni mężczyzna z Katowic, jego przyjaciel w wieku 43 lat oraz kobieta w wieku 40 lat, pochodząca z miasta, w którym doszło do zdarzenia – Sosnowca. Ich plan polegał na seryjnej kradzieży, jednak nie uciekli uwadze ochroniarza.

Zauważeni przez czujnego pracownika, zostali zmuszeni do reakcji – 29-latek postanowił zaatakować ochroniarza, używając do tego kopnięć oraz ciosów. Pomimo interwencji ochrony, cała trójka zdołała zbiec z miejsca przestępstwa. Na szczęście dla wymiaru sprawiedliwości, śledczy szybko wytropili ich ślad. Zatrzymanie miało miejsce w Pyrzowicach, dokonane przez miejscową policję.

Wkrótce po zatrzymaniu wyszło na jaw, że dwaj mężczyźni powrócili właśnie z Warszawy, gdzie mieli na swoim koncie liczne kradzieże sklepowe. W ich posiadaniu był samochód marki BMW, przepełniony kradzionymi ubraniami i obuwiem. Wykazano, że przedmioty pochodziły z pięciu sklepów sportowych w stolicy kraju.

Po zatrzymaniu, obaj mężczyźni zostali umieszczeni w areszcie policyjnym. Młodszy z nich usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży rozbójniczej, ataku na pracownika ochrony oraz kradzież różnego rodzaju dóbr. Na podstawie wniosku prokuratury, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu go na okres 3 miesięcy.

43-letni mężczyzna musi teraz odpowiedzieć za planowane przestępstwo w Sosnowcu oraz kradzieże dokonane na terenie województwa mazowieckiego. Współdziałająca z nimi 40-letnia kobieta również została oskarżona o próbę kradzieży w rodzinnym mieście Sosnowcu. Oboje znaleźli się pod dozorem prokuratury. Śledztwo w tej sprawie jest ciągle prowadzone, więc nie wyklucza się kolejnych zarzutów dla tej grupy przestępczej.