Sosnowiczanie w tym sezonie wyjątkowo polubili Rower Miejski

69 tysięcy. Właśnie tyle razy mieszkańcy Sosnowca wypożyczyli rowery w ramach SNR. W tym roku rowery można było wypożyczać między 11 maja a 30 listopada.

W tym roku SRM wystartował później niż zwykle z powodu pandemii i obostrzeń z nią związanych. Ale to nie znaczy, że rowery cieszyły się mniejszą popularnością. Stało się wręcz przeciwnie. Rowery wypożyczano aż 69 tysięcy razy, w sumie przez ponad 40 tysięcy godzin. Aby uświadomić sobie skalę popularności, należy wiedzieć, że to aż połowa czasu wypożyczeni od początku powstania systemu. Jest to więc dotychczasowy niekwestionowany rekord.

Skąd taka popularność? Do tej pory rowery traktowane były jak atrakcja. Jednak podczas pandemii wiele osób obawia się korzystać z transportu miejskiego. Dlatego zamiast autobusu woli wybrać rower.

Na terenie Sosnowca obecnie działają 23 wypożyczalnie niemal w każdym punkcie miasta. Mieszkańcy mogą korzystać z 270 rowerów. Wśród nich można zaleźć rowery dla dzieci, tandemy, a nawet trójkołowce i cargo – ze skrzynią na przodzie.