Sosnowiec: Pracownik kradł z zakładu pracy, wśród łupu znaleziono także narkotyki

W ostatni poniedziałek, funkcjonariusze Komisariatu IV w Sosnowcu odkryli nielegalne działania 31-letniego mężczyzny. Na miejscu jego zatrudnienia, w jednym z zakładów usytuowanych przy ulicy Inwestycyjnej, odnaleźli oni w szafce pracowniczej przedmioty, które były własnością firmy. Okazało się, że nieuczciwy pracownik przywłaszczył sobie takie rzeczy jak gry na konsolę, zegarki czy portfele należące do pracodawcy.

Podczas przeszukania szafki, oprócz skradzionych towarów, policyjni oficerowie natrafili również na amfetaminę. Jednak to nie był koniec wykrytych przestępstw. W domu 31-latka odnaleziono kolejne przedmioty, które zostały skradzione z miejsca pracy. Dzięki efektywnej pracy policji udało się odzyskać kilkadziesiąt różnych przedmiotów o łącznej wartości przekraczającej 7000 złotych. Część skradzionych rzeczy już powróciła do swojego prawowitego właściciela. Policjanci podczas przeszukań natknęli się także na dokument tożsamości, który należał do innej osoby.

31-letni mężczyzna, mieszkaniec Chrzanowa, nie był dla policji osobą nieznaną. W przeszłości już karano go za różne przewinienia. Aktualnie został aresztowany i usłyszał zarzuty. Teraz będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za zarzuty kradzieży, przywłaszczenia cudzego dokumentu tożsamości oraz posiadania narkotyków.