Sosnowiec tworzy innowacyjne "Centrum Mody" w odremontowanym budynku CKZiU

W Sosnowcu doszło do podpisania umowy na przeprowadzenie gruntownego remontu budynku, który jest pod zarządem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Budynek ten po modernizacji zamieni się w „Centrum Mody”. Prezydent miasta Sosnowiec, Arkadiusz Chęciński, wyraził nadzieję, że miejsce to stanie się areną szkoleniową dla najzdolniejszych osób z branży modowej.

Projekt „Innowacyjne Branżowe Centrum Mody” w Sosnowcu zyskał wsparcie finansowe, otrzymując blisko 11 milionów złotych dotacji. Suma ta została podzielona na dwa cele – 6 milionów przeznaczono na remont budynku, natomiast pozostałe 4,6 miliona mają służyć realizacji części dydaktycznej projektu. Umowę w tej sprawie sygnowali Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca i Mariusz Muc, przedstawiciel firmy Maximus ZBH Muc.

„Centrum Mody” ma na celu oferowanie edukacji w dziedzinie mody różnym grupom: uczniom, studentom, nauczycielom, wykładowcom oraz pracownikom sektora.

Planowany do remontu budynek, w którym znajdować się będzie Centrum Mody, usytuowany jest przy ul. Warneńczyka 9 i jest zarządzany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Po modernizacji prace powinny ruszyć pełną parą. Wśród planów na przyszłość są takie pomysły jak automatyczna krojownia czy kreatywne studio mody i stylizacji.

Dyrektor CKZiU z siedzibą przy ulicy Grota-Roweckiego, Elżbieta Czernik, wyraziła przekonanie, że nowo powstałe centrum stanie się mostem łączącym edukację z biznesem. Ma ono odpowiadać na potrzeby pracodawców poprzez dostosowywanie swojej oferty do otrzymywanych informacji i reagowanie na zapotrzebowanie na konkretne umiejętności i kompetencje osób zainteresowanych branżą.