sosnowiec-pomoc-uchodzcy

Sosnowiec wspiera pochłoniętą przez wojnę Ukrainę. Przygotowano już 200 wolnych miejsc dla uchodźców

Z powodu rosyjskich aktów agresji na ziemie ukraińskie władze Sosnowca ogłosiły, że miasto popiera obywateli Ukrainy i jest gotowe na udzielenie wsparcia osobom, które szukają azylu w innych krajach. Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, oznajmił, że na tę chwilę jest już gotowych 200 wolnych miejsc dla pokrzywdzonych przez wojnę Ukraińców.

Uchodźcy z Ukrainy napływają do Polski w coraz większych liczbach. A to oznacza, że potrzebnych będzie coraz więcej miejsc, aby wszystkim zapewnić schronienie i należytą pomoc. Według prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego, miasto jest już gotowe na przyjęcie 200 obywateli Ukrainy.

Arkadiusz Chęciński dodał też, że Sosnowiec pracuje nad tym, aby stworzyć kolejne 200 miejsc. Jednakże na tym nie koniec. I jeśli zajdzie taka potrzeba, znajdzie się również schronienie dla większej liczby uchodźców.

Prezydent Sosnowca prosi mieszkańców, aby nie popierali działań rosyjskich

Od wybuchu wojny do Urzędu Miasta w Sosnowcu zgłaszają się osoby, które deklarują swoją pomoc obywatelom Ukrainy. Z tego też względu miasto prosi, aby kontaktować się z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego. Można to zrobić telefonicznie (32 266 52 20) lub mejlowo ([email protected]). Kontakt dostępny jest całodobowo.

Prezydent Sosnowca prosi też mieszkańców, aby nie dawali się wciągnąć w internetowe dyskusje, które promują działania prezydenta Władimira Putina i wojsk rosyjskich. Apeluje również, aby nie rozgłaszać fałszywych informacji, które mogą być korzystne dla Rosji.

O wsparciu dla ukraińskich uchodźców w Ciechanowie przeczytasz na https://ciechanowinfo.pl/ciechanow-szykuje-kolejna-pomoc-dla-uchodzcow-z-ukrainy/.