Spotkanie historyczno-filozoficzne "Wymiary wolności" w Zamku Sieleckim – Sosnowieckim Centrum Sztuki

Planowane jest wyjątkowe spotkanie, które odbędzie się 4 czerwca o godzinie 17:00. Miejscem tego wydarzenia będzie Sosnowieckie Centrum Sztuki, zlokalizowane w Zamku Sieleckim. Tematem przewodnim spotkania będą „Wymiary wolności”, które zostaną omówione podczas wykładu o charakterze historyczno-filozoficznym.

Osobami prowadzącymi to fascynujące spotkanie będą Monika Kempara, wykładowca historii, oraz Monika Pawlas-Polańska, specjalistka od filozofii. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny. Głównym celem wydarzenia jest zbadanie różnych aspektów i interpretacji pojęcia wolności w kontekście zarówno historycznym, jak i filozoficznym. Zostaną zaprezentowane różne perspektywy na wolność, które ukazały się na przestrzeni dziejów.

Po zakończeniu wykładu, uczestnicy będą mieli okazję do aktywnego uczestnictwa poprzez dyskusję. Podczas tej części spotkania będą mogli zadawać pytania prelegentkom oraz dzielić się swoimi refleksjami na temat wolności.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach kampanii „Sosnowiec – miasto wielu kultur”, a także jest częścią europejskiego projektu WELDI. Miasto Sosnowiec jest jednym z partnerów tego projektu. .