Spotkanie poświęcone sztuce: "Zniszczony humanizm. Czy sztuka po wojnach jest możliwa?" w Sosnowieckim Centrum Sztuki-Zamek Sielecki

5 grudnia na godzinę 17.00, Sosnowieckie Centrum Sztuki-Zamek Sielecki ma przyjemność zaprosić na kolejne społeczne spotkanie dedykowane tematyce sztuki. Tym razem główna dyskusja będzie skupiać się na temacie „Zniszczony humanizm. Czy sztuka po wojnach jest możliwa?”.

Nasza nadzieja kieruje się ku publiczności, z którą pragniemy podzielić się naszymi doświadczeniami, ale jednocześnie oczekujemy, że i ona podzieli się z nami swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami. Planujemy zaprezentować różnorodne zjawiska, unikalne dzieła oraz sylwetki artystów, które z wybranych przez nas powodów wydały nam się intrygujące. Wszakże, subiektywizm to jeden z podstawowych przywilejów nowoczesnej sztuki.

Temat „Zniszczony humanizm. Czy sztuka po wojnach jest możliwa?” zostanie omówiony przez Małgorzatę Malinowską-Klimek, historyczkę sztuki i kuratorkę.

Na koniec dodajemy, że udział we wszystkich wykładach jest bezpłatny i zachęcamy do niego każdego, kto jest zainteresowany sztuką i jej wpływem na społeczeństwo.