Spotkanie z Sebastianem Tomalą, autorem przewodnika "Pogórze Rożnowskie i Ciężkowickie", w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu

Z radością informujemy, że Filia nr 2 – Rudna IV Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu uprzejmie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Sebastianem Tomalą. Sebastian jest autorem przewodnika o niezwykle atrakcyjnych obszarach naszego kraju – „Pogórze Rożnowskie i Ciężkowickie”.

Spotkanie z autorem odbędzie się 15 stycznia, dokładnie o godzinie 17:00, w głównej siedzibie biblioteki, która znajduje się przy ulicy Gospodarczej 32. Wydarzenie to będzie doskonałą okazją do zakupu promowanej publikacji. Przy tej okazji warto podkreślić, że udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Pogórza są często pomijane przez wielu turystów, choć oferują wiele atrakcji. Znajdują się na trasie do gór, niestety jednak, często są postrzegane jako mniej interesujące, płaskie i przewidywalne. Jest to szczególnie niezrozumiałe, gdy mówimy o Pogórzu Rożnowskim i Ciężkowickim. Te regiony sąsiadują z Beskidem Niskim, do którego – przynajmniej w niektórych aspektach – nie ustępują specjalnie pod kątem „górskości” – różnicy wysokości czy stromości stoków. Co więcej, niewątpliwie przewyższają go jeśli chodzi o rozległość i bogactwo scenerii. Pogórza oferują turystom nie tylko malownicze widoki, ale również dobrze oznakowane szlaki turystyczne.