Spotkanie z Zbigniewem Białasem, twórcą "Korzeńca", w ramach nowej serii spotkań kulturalnych w Sosnowcu

Rozpoczyna się nowa seria wydarzeń kulturalnych w Sosnowcu. Tym razem, miejsce spotkań to kawiarnia Aruko, zlokalizowana przy ulicy Aleja Zwycięstwa 5. Pierwszym gościem, który odwiedzi tę miejscowość i spotka się z publicznością będzie Zbigniew Białas.

Zbigniew Białas to polski literaturoznawca specjalizujący się w literaturze angielskiej, a także uznanie profesor nauk humanistycznych, autor prozy oraz tłumacz. Zyskał on sławę dzięki swojej powieści o tytule „Korzeniec”, która została wydana w 2011 roku. Jest to pierwsza książka z tzw. trylogii sosnowieckiej. Powieść „Korzeniec” doczekała się nie tylko teatralnej adaptacji, która zdobyła wiele wyróżnień, ale również adaptacji telewizyjnej. Kolejne powieści Białasa, takie jak „Puder i pył”, „Tal”, „Rutka” oraz reportaż zatytułowany „Nebraska”, umocniły pozycję tego autora w świadomości czytelników, nie tylko tych z Zagłębia.

Podczas spotkania, które odbędzie się w nadchodzący wtorek, Zbigniew Białas opowie o swoich dotychczasowych dziełach literackich, ale również podzieli się z publicznością swoimi planami na przyszłość.

Zapraszamy wszystkich na spotkanie, które odbędzie się 28 maja o godzinie 17:30 w kawiarni Aruko, znajdującej się przy Alei Zwycięstwa 5 w Sosnowcu. Zwracamy uwagę, że ilość miejsc jest ograniczona.