Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich gospodarzem XII edycji Narodowego Czytania

W ramach dwunastej już edycji ogólnopolskiego projektu Narodowego Czytania, którym patronują Małżonkowie Prezydenccy, Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich stało się areną literackich doznań. Wybór lektury padł na „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Do wspólnego odkrywania tej pozycji zaproszeni zostali wyjątkowi goście: Michał Wasik z Wydziału Kultury i Promocji Miasta oraz Jerzy Mucha, reprezentujący klub piłkarski Zagłębie Sosnowiec wraz z zawodnikami klubu – Sebastianem Boneckim i Kacprem Smoleniem.

Sportowcy i rzecznik prasowy Zagłębia Sosnowiec skorzystali z okazji, by podkreślić znaczenie zarówno lektur szkolnych jak i innych książek w życiu każdego człowieka. Dodatkowo przekazali na ręce wicedyrektor CKZiU Aleksandry Karwat koszulki z wizerunkiem Wojciecha Mazura jako prezent dla uczniów. Młodzi ludzie odwdzięczyli się im unikalnymi kubkami wykonanymi własnoręcznie.

Bożena Fulas, wykładowca języka polskiego w Technikum nr 6, podsumowała to wydarzenie słowami: „Czytanie Nad Niemnem, czyli doświadczanie przyjemności i równocześnie czerpanie z tego korzyści. Śmiałym okiem przyglądaliśmy się długim, lecz interesującym opisom natury. Każda osoba, która wzięła udział w tym piątkowym wydarzeniu, poczuła jakby faktycznie znalazła się nad brzegiem Niemna.”

Na koniec Bożena Fulas dodała: „Odsłaniamy tajemnice świata, który zamieszkiwali Korczyńscy i Bohatyrowicze – główne postacie tej nadniemeńskiej epopei. Oddychamy zapachem litewskiej przyrody i spędzamy niezapomniane chwile w towarzystwie piłkarzy Zagłębia Sosnowiec! Teraz wszystkich zachęcamy do sięgnięcia po książkę Elizy Orzeszkowej w najbliższej bibliotece, a pomiędzy lekturą – do kibicowania naszej drużynie na stadionie Zagłębiowskiego Parku Sportowego!”