Uczniowie Sosnowieckiej Szkoły Podstawowej nr 6 zakwalifikowani do prestiżowego programu "Uniwersytet Najlepszych"

Emilia Lewandowska oraz Konrad Dębowiec, uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi mieszczącej się w Sosnowcu, udanie przeszli przez proces rekrutacyjny i uzyskali kwalifikacje do wzięcia udziału w programie o nazwie „Uniwersytet Najlepszych”.

„Uniwersytet Najlepszych” jest to projekt, który jest realizowany przy współpracy Uniwersytetu Śląskiego, miasta Sosnowiec oraz miasta Katowice. Jego głównym celem jest wspieranie najbardziej zdolnych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z tych dwóch miast, którzy są zainteresowani naukowym rozwojem.

W ramach działalności „Uniwersytetu Najlepszych”, zaplanowane są indywidualne programy tutoringowe dla uczniów, którzy zakwalifikowali się do udziału w tym projekcie. W ich ramach będą realizowane unikalne projekty badawcze. Ideą stojącą za programem jest umożliwienie młodemu pokoleniu ambitnych przedstawicieli pełnego intelektualnego rozwoju poprzez współpracę z naukowcami Uniwersytetu Śląskiego, a także wsparcie w planowaniu ich indywidualnej ścieżki edukacyjnej.

Emilia Lewandowska i Konrad Dębowiec, uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sosnowcu, udanie przeszli przez proces rekrutacji i dostali się do tego prestiżowego programu. Dzięki temu zdobyli miejsce w elitarnej grupie 18 osób, które będą korzystały ze wsparcia nauczycieli akademickich Uniwersytetu Śląskiego.

17 kwietnia odbyło się spotkanie inauguracyjne dla uczestników programu. W czasie tego wydarzenia uczniowie mieli okazję poznać swoich tutorów, pod których skrzydłami będą realizować swoje projekty badawcze.