Udział mieszkańców Sosnowca w loterii podatkowej Rozlicz PIT

W bieżącym roku, konkretnie 3520 mieszkańców Sosnowca zdecydowało się na udział w loterii podatkowej „Rozlicz PIT”. Co istotne, 341 z nich rozliczały swój podatek dochodowy w Sosnowcu po raz pierwszy.

Tomasz Szymonowicz, reprezentujący Wydział Rozwoju i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Sosnowiec, przekazał informacje dotyczące kryteriów uczestnictwa. Każda osoba zamieszkująca Sosnowiec na dzień 31 grudnia 2022 roku i dokonująca rozliczenia podatku dochodowego w sosnowieckim urzędzie skarbowym mogła stać się uczestnikiem losowania nagród.

Siódma edycja loterii PIT trwała od 17 kwietnia do 30 czerwca 2023 roku. Uczestnicy mieli szansę na wygraną jednego z 20 rowerów trekkingowych. Prezydent miasta Sosnowiec, Arkadiusz Chęciński, miał zaszczyt wręczyć nagrody szczęśliwym laureatom. Pan Tadeusz, jeden ze zwycięzców, zainspirowany do udziału w loterii przez swoją córkę, przyznawał się, że to jego pierwsze doświadczenie z tym wydarzeniem. W podziękowaniu za nagrodę, zauważył, że jest to świetny sposób na zakończenie wakacji.

Prezydent Chęciński podkreślał, że loteria jest jednym z mechanizmów przyciągania nowych mieszkańców i utrzymania tych obecnych w mieście. Dodatkowo, podkreślał wagę płacenia podatków lokalnie, co gwarantuje, że część zebranych środków wróci do społeczności poprzez inwestycje. Wyraził swoje serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników loterii.