Utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Sosnowca i okolic

Na autostradzie krajowej nr 94 w Sosnowcu samochód ciężarowy utknął w śniegu, utrudniając tym samym przejazd. Na terenie Śląska i Zagłębia podobne zdarzenia obserwowano już od poprzedniego dnia, choć pogoda chwilowo dała odpocząć zmotoryzowanym.

O tym, jak ważna jest szczególna ostrożność podczas jazdy drogą krajową nr 94 w sobotę 17 grudnia, przekonał się kierowca ciężarówki. Kierował się w stronę Sosnowca i Katowic i jadąc najdalszym lewym pasem przy Auchan w Sosnowcu, nagle utknął w kopcu śniegu. Widać, że mimo usuwania śniegu przez pługi, nadal jest go na tyle dużo, że może uwięzić nawet duży pojazd.

Na KMP w Sosnowcu okazało się, że trasa była przez chwilę nieprzejezdną, ale na szczęście samochód nie był uszkodzony. Dzięki temu inni zmotoryzowani mogli pomóc w wypchnięciu go ze śniegu, co umożliwiło wznowienie podróży.

Meteorolodzy zapowiadają kolejne opady śniegu, szczególnie na południu województwa śląskiego i w Beskidach. W sobotę jednak śnieg był widoczny wszędzie. Obecnie między innymi Czeladź, Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza są przykryte białym puchem.