Uwielbiana dyrektorka liceum w Sosnowcu rezygnuje ze stanowiska z powodu niskich zarobków

Kilka miesięcy temu dyrektorka IX Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu, stała się znana dzięki nagraniu ze studniówki, które podbiło TikToka. Teraz jednak podjęła decyzję o rezygnacji ze swojego stanowiska z powodu braku perspektyw finansowych.

Informację o decyzji uwielbianej przez uczniów i rodziców dyrektorki przekazała „Gazeta Wyborcza”. Podczas spotkania ze społecznością szkolną, dyrektorka przyznała, że motywem jej rezygnacji są niedostateczne zarobki.

Kobieta wyjaśniła, że jej pensja wynosi 5 tysięcy złotych netto i jako dyrektor nie ma prawnie możliwości dorobienia przez przepracowanie dodatkowych godzin lub podjęcie innej pracy szkolnej. Jak podkreśliła, presja obowiązków i odpowiedzialności ciągle rośnie, a jej pensja pozostała na tym samym poziomie, prowadząc ją do „ściany”.

Dyrektorka jest powszechnie rozpoznawana dzięki wideo z balu maturalnego, gdzie zaprezentowała uczniom swoją osobistą interpretację popularnego tańca. Nagranie to zdobyło ponad 4 miliony odsłon i 161 tysięcy polubień. Co więcej, kobieta zasłynęła również jako dyrektor, który cieszy się dużym szacunkiem zarówno wśród rodziców, jak i uczniów.

W związku z tym rodzice uczniów z IX Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu zamierzają „walczyć” o panią dyrektorkę. Pojawiła się propozycja stworzenia konta na platformie Patronite dla dyrektorki, dzięki któremu rodzice mogliby współfinansować dodatkowe wynagrodzenie dla niej. Planują również skontaktować się z prezydentem miasta.

Urząd Miejski w Sosnowcu wydał oświadczenie, że dyrektorka sosnowieckiego liceum złożyła wniosek o rezygnację jedynie z funkcji dyrektora, a nie nauczyciela. Nie podała oficjalnego powodu swojej decyzji w zgłoszonym piśmie.