VI Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka zaprasza na Dzień Otwarty

W ramach tegorocznej rekrutacji do klas pierwszych, VI Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Sosnowcu realizuje swoje działania pod hasłem „Kształtujemy przyszłość z pokolenia na pokolenie”. Początek tej kampanii zainauguruje Dzień Otwarty Korczaka, który planowany jest na nadchodzący czwartek, 18 kwietnia. Wydarzenie to weźmie miejsce w budynku szkoły przy ulicy Zamenhofa 15 w Sosnowcu.

Dyrektor VI LO im. J. Korczaka, Paweł Lekszycki, z radością zaprasza na to wydarzenie zarówno uczniów klas ósmych, jak i ich rodziców. Przez pierwszą połowę dnia szkoła otwiera swoje drzwi dla grup zorganizowanych wraz z nauczycielami, natomiast druga część Dnia Otwartego dedykowana jest dla ósmoklasistów i ich rodziców. Na gości będą czekać atrakcje takie jak możliwość poznania przyszłych nauczycieli i wychowawców klas pierwszych, rozmowy z uczniami szkoły czy prezentacja oferty edukacyjnej. Dodatkowo przygotowane zostały różnego rodzaju konkursy, zagadki czy przedmiotowe escape roomy.

Przybyli goście będą mogli również brać udział w interdyscyplinarnym turnieju szkół podstawowych nazwanym „Korczakiada”, który każdego roku cieszy się coraz większą popularnością. W rywalizacji biorą udział trzyosobowe drużyny ósmoklasistów.

Start Dnia Otwartego zaplanowany jest na godzinę 9:00, a zakończenie przewidziane jest na około godzinę 19:00. Program tego dnia dzieli się na dwie części – pierwsza (9:00 – 12:00) przeznaczona jest dla grup zorganizowanych wraz z nauczycielami, druga natomiast (17:00 – 19:00) skierowana jest do uczniów klas ósmych oraz ich rodziców.