W Expo Silesia w Sosnowcu nie będzie już więcej targów

Targi cieszą się ogromną popularnością od lat. Tego rodzaju wydarzenia doceniają nie tylko Polacy, ale również zagranica. Ludzie z chęcią uczestniczą w mniejszych lub większych targach tematycznych. Niestety, mieszkańcy Sosnowca nie będą już mogli cieszyć się bliską obecnością jednej z największych hal targowych w regionie. Expo Silesia zdecydowała się zakończyć ten sektor swojej działalności.

Smutne skutki pandemii

Popularność targów nie zmalała, jednak odkąd pojawiła się pandemia, żadna branża nie może czuć się bezpiecznie. Mimo że Expo Silesia to znane miejsce, które było wielokrotnie wykorzystywane do organizowania dużych targów, nie jest w stanie sprostać tak długiej przerwie. Od początku 2020 roku w Expo Silesia nie odbyło się żadne wydarzenie tego typu z powodu oficjalnego zakazu.

Wiele branż odżyło nieco w tym roku, jednak trudno oczekiwać, że kilka miesięcy uratuje budżet przedsiębiorstw, które nie funkcjonowały przez cały rok. Z tego powodu administratorzy Expo Silesia zdecydowali się o całkowitym zamknięciu sektora, jakim są targi. Zamknięcie tego obszaru działalności Expo Silesia jest bardziej opłacalne, niż próba przywrócenia dawnego porządku rzeczy.

Nie wiadomo, co dalej

Według informacji przekazanych przez zarząd Expo Silesia miejsce nadal będzie istnieć i działać. Na razie jednak brakuje szczegółowych informacji co do tego, jaki będzie charakter dalszego funkcjonowania dawnej hali targowej. Mówi się o innej działalności o charakterze logistycznym, natomiast nie wiadomo, jaka dokładnie to będzie działalność.

Mieszkańcy Sosnowca i okolic mogą czuć się rozczarowani tym przykrym skutkiem pandemii. W hali Expo Silesia regularnie odbywały się naprawdę ciekawe wydarzenia i targi, które cieszyły się bardzo dużą popularnością. Być może, kiedy sytuacja pandemiczna ulegnie stałej i pewnej poprawie, Expo Silesia zdecyduje się ponownie zainwestować w działalność targową.