Wybieramy najpiękniejszą przestrzeń publiczną Śląska! Głosowanie trwa

Głosowanie w Plebiscycie Publiczności, który towarzyszy konkursowi Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego, jest już otwarte. W gronie nominowanych miejsc do tytułu najlepszego znalazł się ŻeromPark z Sosnowca. Mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy na ulubione projekty aż do końca sierpnia.

Plebiscyt daje okazję lokalnej społeczności do wyrażenia swoich sympatii dla wybranych realizacji. Proces głosowania zakłada przyznanie punktów trzem najbardziej upodobanym projektom zgłoszonym do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2023. Realizacja, która zdobędzie największe poparcie, otrzyma Nagrodę Publiczności. Dodatkowo, spośród osób biorących udział w głosowaniu, zostaną wylosowane nagrody rzeczowe.

W tym roku, podczas 24 edycji konkursu, wpłynęło 36 zgłoszeń pochodzących z 25 gmin. Po przeprowadzeniu oceny formalnej, 35 projektów zakwalifikowano do kolejnego etapu. Wśród nominowanych realizacji znajdują się różnorodne obiekty i przestrzenie publiczne – od sal widowiskowo-koncertowych, przez centra aktywności, obiekty sportowe i kultury, aż po tereny parkowe, skwery czy tereny nadrzeczne. Zgłoszenia obejmują zarówno obiekty historyczne zrewitalizowane i zaadaptowane do nowych funkcji, jak i całkowicie nowe realizacje.

Wszystkie zgłoszenia będą oceniane nie tylko przez publiczność, ale również przez jury konkursowe. Składają się na nie członkowie Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno – Architektonicznej, którzy nominują i później wybierają laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Uroczyste podsumowanie Konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2023 oraz ogłoszenie wyników Konkursu Architektura Roku odbędzie się jesienią w Muzeum Śląskim w Katowicach, gdzie zostaną wręczone nagrody.