XIV Edycja Dni Fotografii 2024: "Fotografia jako narzędzie utrwalania wspomnień"

Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki szczerze zaprasza wszystkich na XIV edycję Dni Fotografii pod hasłem „Fotografia jako narzędzie utrwalania wspomnień”. To wydarzenie to nie tylko okazja do świętowania fotografii, ale także miejsce spotkań i wymiany doświadczeń między twórcami i odbiorcami tej sztuki. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że celem jest rozwijanie wiedzy na temat różnorodności nurtów i technik artystycznej ekspresji stosowanych we współczesnej fotografii.

Zaplanowane aktywności rozpoczynają się 6 lutego o godzinie 17:00. Tego dnia odbędzie się spotkanie autorskie z Iwoną Germanek oraz Krzysztofem Gołuchem, artystami fotografikami, którzy przedstawią „NIE/Zapomnienie”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Następnego dnia, 7 lutego, od godziny 17:00 do 18:00, zaplanowano konsultacje fotograficzne prowadzone przez profesjonalnych fotografów: Katarzynę Łatę, wieloletnią prezes ZPAF O. Śląski i Zbigniewa Podsiadłę, obecnego i wieloletniego prezesa ZPAF O. Górski. Amatorzy fotografii są zachęcani do przyniesienia swoich prac w formie plików cyfrowych. Wszystkie zdjęcia zostaną wyświetlone na dużym ekranie, a doświadczeni artyści omówią mocne strony i obszary do poprawy w każdym z prezentowanych zdjęć. To doskonała okazja do rozwoju umiejętności dzięki bezpośredniemu feedbackowi od profesjonalistów! Zgłoszenia osób chcących skorzystać z konsultacji są przyjmowane na określone godziny. Liczba miejsc jest ograniczona, ale dla publiczności wstęp jest wolny.

We wszystkich wydarzeniach planowanych podczas tego fotograficznego święta udział jest całkowicie bezpłatny!