Rozpoczynając 21 kwietnia 2025 roku o 18:00, Kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela stanie się gospodarzem koncertu otwierającego XXIV edycję Festiwalu „Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej”. Wydarzenie to, noszące nazwę „Radość muzykowania”, będzie trwało do 27 kwietnia tego samego roku. W programie znajdą się utwory takich kompozytorów jak W.A. Mozart, G.F. Händel, G. Holst czy E. Grieg.
Głównymi wykonawcami koncertu będą członkowie Kwintetu Śląskich Kameralistów: Dariusz Zboch i Jakub Łysik na skrzypcach, Jarosław Marzec grający na altówce, wiolonczelistka Katarzyna Biedrowska oraz Dawid Lewandowski, który zasiądzie za kontrabasem.
Wśród artystów pojawi się również Anna Ogińska – dyplomantka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz kierunku Historii Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Karierę muzyczną rozpoczęła w 2007 roku, kiedy to podjęła studia wokalne pod kierunkiem prof. Ewy Biegas. W 2021 roku uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych, specjalizując się w dyscyplinie wokalistyki. Obecnie pełni funkcję pedagoga w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.
Ogińska jest laureatką licznych konkursów, takich jak W Kręgu Muzyki Słowiańskiej (Katowice 2010), Iuventus Canti (Vrable 2010 i 2011) czy IX Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców w Radziejowicach 2012. W trakcie ostatniego z nich zdobyła wyróżnienie oraz nagrodę specjalną Filharmonii Świętokrzyskiej. Ponadto na Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu w 2013 roku otrzymała nagrodę za najlepsze wykonanie utworu współczesnego, najlepsze wykonanie utworu W.A. Mozarta oraz nagrodę za wybitne wykonanie pieśni. Również w 2015 roku uhonorowano ją nagrodą specjalną na III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem takich specjalistów jak prof. Helena Łazarska, Marek Rzepka czy Stephan Macleod.
Anna Ogińska zadebiutowała w 2011 roku rolą Lucy w komediowej operze The Telephone or L’amour a trois Gian Carla Menottiego na deskach Opery Śląskiej. Wśród jej repertuaru są także role Zerliny w Don Giovannim W.A. Mozarta, Serpiny w La serva padrona i Livietty w Livietta e Tracollo G. Pergolesiego oraz role operetkowe i musicalowe. W 2011 roku brała udział w nagraniu Loterii na mężów Karola Szymanowskiego z NOSPR-em. Koncertowała w wielu polskich filharmoniach, m.in. w Pomorskiej, Świętokrzyskiej, Gorzowskiej, Krakowskiej, Zabrzańskiej czy Śląskiej.
Zespół Kwintet Śląskich Kameralistów powstał z inicjatywy liderów Śląskiej Orkiestry Kameralnej w 1993 roku. Początkowo działał jako kwartet, jednak później skład poszerzono o kontrabas. Zespół koncertował na wielu festiwalach zarówno w Polsce, jak i za granicą – między innymi w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Słowacji czy Szwajcarii. Obecnie współpracuje z wybitnymi solistami i kameralistami. Kwintet wydał 5 płyt we współpracy z wydawnictwami DUX oraz Acte Prealable.