napad-sosnowiec

90-latka ofiarą brutalnego napadu w Sosnowcu

Kilka dni temu doszło do agresywnego ataku na 90-letnią mieszkankę Sosnowca, która postanowiła wybrać z bankomatu pieniądze. Sprawcą okazał się 40-letni mężczyzna, który zaatakował starszą kobietę w samym centrum miasta. Policja zdążyła już zatrzymać mężczyznę i osadzić go w policyjnym areszcie. Grozi mu do 12 lat pobytu za kratkami.

Do zdarzenia doszło po południu w centrum miasta. 90-letnia kobieta, po wybraniu pieniędzy z bankomatu, zaczęła iść ulicą. Nie wiedziała jednak, że od jakiegoś czasu przyglądał się jej 40-letni mężczyzna, który postanowił ją śledzić zaraz po tym, jak wybrała gotówkę.

W pewnym momencie kobieta przechodziła przez osiedle Kilińskiego, gdzie na co dzień przewijają się tłumy osób. Jednak to nie powstrzymało sprawcy od dokonania ataku. Podbiegł do niej i pchnął na trawnik, a później przy użyciu siły zmusił do oddania pieniędzy, zabierając kobiecie 1000 złotych w gotówce.

90-latka zawiadomiła policję, która niezwłocznie zajęła się całą sprawą. Nie trwało długo, bo tylko kilka godzin, aby policjanci namierzyli złodzieja i umieścili za kratkami. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Sosnowca, który w przeszłości był już karany za różne kradzieże i rozboje. Policji udało się również odzyskać część skradzionych pieniędzy. Resztę gotówki sprawca zdążył już przeznaczyć na zakup alkoholu. W trakcie aresztowania miał ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty związane z dokonaniem rozboju. A zważywszy na wcześniejsze przestępstwa, sąd wysunął wobec niego dozór policyjny. 40-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.