Apel o ostrożność na drogach: Dwa wypadki w jednym dniu!

Niedawno, w ciągu jednej doby, na ulicach naszego miasta zanotowano dwie kolizje drogowe, w których uczestniczyli piesi. W wyniku tego 92-letni mężczyzna i kobieta w wieku 73 lat zostali przewiezieni do najbliższych szpitali. Policja wzywa wszystkich użytkowników dróg do zachowania szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okolicy przejść dla pieszych!

Pierwsze nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce tuż przed południem na ulicy Mireckiego. 69-letni kierowca samochodu marki Iveco nie zastosował się do zasady pierwszeństwa pieszych na przejściu, co doprowadziło do potrącenia 73-letniej kobiety, która została następnie przewieziona do szpitala.

Drugi wypadek wydarzył się kilka godzin później, w pobliżu ulicy Baczyńskiego. Tym razem 62-letni kierowca samochodu Opel uderzył w 92-letniego mężczyznę. Ze zgromadzonych informacji wynika, że wszyscy zaangażowani w oba incydenty byli trzeźwi.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg: Ze względu na obecne warunki drogowe, szybko zapadający zmrok i ograniczoną widoczność, zachowajmy ostrożność. Pamiętajmy, że podczas opadów śniegu lub deszczu droga hamowania samochodu może się znacznie wydłużyć. Szczególną uwagę zwracajmy na przejścia dla pieszych – to właśnie oni są najbardziej narażeni na ryzyko wypadków.

Policja przypomina również pieszym o zasadzie ograniczonego zaufania: Mimo pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, upewnijmy się, czy możemy bezpiecznie przejść. Zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych – nawet tam, gdzie nie są one wymagane przepisami. Dzięki nim piesi są lepiej widoczni dla kierujących, nawet podczas złej pogody lub po zmroku. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy od nas!