Awaria na stacji paliw Circle K w Sosnowcu: Pojazd uderzył w budynek

Jedno z poniedziałkowych porannych zdarzeń w Sosnowcu dotyczyło mężczyzny, który niespodziewanie stracił przytomność podczas prowadzenia samochodu. Niestety, w wyniku tego wydarzenia, utracił on kontrolę nad swoim pojazdem i niekontrolowanie wjechał w konstrukcję stacji benzynowej Circle K, położonej przy ulicy Piłsudskiego.

Informacje o incydencie zostały odebrane przez nas o godzinie 5:08 – mówi kapitan Tomasz Dejnak, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiej Straży Pożarnej w Sosnowcu. Dodał, że na miejsce natychmiast skierowano dwie jednostki straży pożarnej oraz 12 strażaków. Informacje przekazane nam przez policję wyjaśniają, że kierujący pojazdem mężczyzna nagle stracił świadomość i tym samym panowanie nad samochodem.

Po próbie reanimacji, kierowca jednak nie odzyskał funkcji życiowych i został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala. Obecnie stacja benzynowa jest zamknięta dla klientów. W wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia witryny budynku, ale na szczęście nikt z osób znajdujących się wewnątrz nie odniósł obrażeń.