Bez przeszkód w komunikacji na ulicy Wojska Polskiego podczas Wszystkich Świętych

Pomimo trwających prac drogowych na ulicy Wojska Polskiego, Urząd Miasta zapewnia, że 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, nie doświadczymy żadnych utrudnień w komunikacji. Zostanie zawieszony system „wahadłowy” funkcjonujący w rejonie skrzyżowania ulic: Wojska Polskiego, Watta i Kopalnianej. Tym samym, ruch pojazdów będzie umożliwiony w obie strony, co zapewni płynność przejazdu zarówno do cmentarza komunalnego jak i parafialnego.

W tym szczególnym dniu zostanie uruchomiona dodatkowa bezpłatna linia autobusowa oznaczona symbolem C6. Będzie to pierwszy raz, kiedy linia ta obsłuży także nekropolie zlokalizowane przy alei Mireckiego oraz ulicy 11 listopada. Dodatkowo, autobus dotrze do cmentarzy znajdujących się przy ulicach Andersa i Będzińskiej/Małobądzkiej.

Należy jednak pamiętać, że komunikacja miejska będzie kursować według rozkładów jazdy typowych dla soboty. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny będzie dla zainteresowanych.

W związku z dużym natężeniem ruchu w okolicach największych sosnowieckich cmentarzy, zostaną wprowadzone pewne ograniczenia dla pojazdów. Urząd Miasta apeluje o szczególną uwagę na wszelkie znaki drogowe i przestrzeganie ich.