Czy w parafiach sosnowieckich będzie kolęda?

W wielu parafiach śląskich tradycyjnej kolędy nie będzie. Biskup diecezji sosnowieckiej jednak jeszcze nie wydał stosownej decyzji.

Z powodu pandemii w wielu parafiach postanowiono zrezygnować z tradycyjnej formy kolędy. To oznacza, że księża, wraz z ministrami nie odwiedzą parafian. Mogłoby to bowiem wszystkich– zarówno księży i ministrantów, jak i parafian – narazić na zachorowanie na covid-19.Ze względów bezpieczeństwa więc wielu biskupów decyduje się na rezygnację z kolędy. Może ją zastąpić msze lub nabożeństwa kolędowe. Podczas mszy ksiądz może także nawiązywać do najważniejszych wydarzeń w życiu parafii. Ma także możliwość poświęcenia wody, którą potem każdy parafianin może zabrać do domu.

Nie wiadomo jednak, czy na taką formę kolędy zdecyduje się biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak. Diecezja nie wydała jeszcze decyzji. Biskup wciąż obserwuje sytuację związaną z pandemią. Gdy decyzja zostanie podjęta, odpowiednia informacja pojawi się na stronie internetowej diecezji oraz w ogłoszeniach parafialnych.