Druga edycja wydarzenia charytatywnego „Uczymy się chodzić dla Ali 2” – aktywność fizyczna dla zdrowia i wsparcia dla młodej Alicji

Ruszyła druga odsłona inicjatywy charytatywnej pod nazwą „Uczymy się chodzić dla Ali 2”, która ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność dbania o własne zdrowie poprzez aktywność fizyczną. Motto tego wydarzenia to „DobrzeJestChodzić”, a sama ideą zrodziła się z potrzeby pomocy małej Alicji, której historia jest inspiracją dla organizatorów. Alicja, w wieku kilku lat, doświadczyła bowiem jak ważna jest sprawność fizyczna, której nie każdy ma gwarantowaną od urodzenia.

Główna bohaterka naszej historii, Alicja, przyszła na świat z wadami stóp. Dotychczas przeszła już kilka operacji, które pozwoliły uniknąć jej amputacji i sprawiły, że dziś porusza się samodzielnie na ortoprotezie. W trakcie zbliżającego się wydarzenia będzie można wesprzeć jej dalsze leczenie poprzez wrzucenie darowizny do specjalnej puszki. Zbiórka publiczna prowadzona jest przez Fundację Blisko Ciebie z Sosnowca.

Podczas imprezy zaplanowano charytatywny bieg oraz marsz Nordic Walking wokół Stawików w Sosnowcu. Uczestnicy mogą liczyć na liczne niespodzianki. W ramach towarzyszących atrakcji przewidziano różnego rodzaju aktywności sportowe i pokazy artystyczne, m.in. lekcję capoeira, maraton zumby, pokazy szermierki i floretu, a także taneczne i akrobatyczne występy. Dodatkowo, będzie można skosztować domowych wypieków. Wielkim finałem wydarzenia będzie koncert Filipa Robaka (finalisty „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2023″ i uczestnika „The Voice Kids TVP”), który rozpocznie się o godzinie 14:00.

Serdecznie zapraszamy na Stawiki w Sosnowcu 21 kwietnia 2024 roku. Nasza ekipa będzie na Was czekać przy starych kasach stadionu Zagłębie Sosnowiec, na ulicy Kresowej 1, od godziny 10:30 do 14:30.