Dwie kolizje drogowe w Katowicach wywołały utrudnienia na drodze

W sobotnie, popołudniowe godziny, konkretnie po godzinie 14.00, na drogach Katowic doszło do dwóch nieprzyjemnych zdarzeń drogowych. Mimo że żaden z uczestników nie odniósł żadnych obrażeń, to jednak wydarzenia te spowodowały zamknięcie dwóch pasów ruchu w kierunku Sosnowca.

Tego samego dnia, 23 września, tuż po godzinie 14.00 na drodze znajdującej się za tunelem prowadzącym do Sosnowca, miały miejsce dwa kolejne zdarzenia drogowe. Na szczęście, pomimo kolizji, nikt nie został ranny.

Podkomisarz Agnieszka Żyłka, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, udzieliła informacji na temat tych zdarzeń. Przekazała, że w wyniku obu zdarzeń było zaangażowanych siedem pojazdów – cztery w pierwszym i trzy w drugim. Obecnie na miejscu pracują policjanci z ruchu drogowego. Do tej pory żaden z uczestników kolizji nie potrzebował pomocy medycznej, ale jeśli ktoś zgłosi taką potrzebę, natychmiast zostanie wezwana karetka.

Na chwilę obecną funkcjonariusze policyjni prowadzą czynności na Alei Walentego Roździeńskiego. Jest jeszcze za wcześnie, by określić przyczyny zdarzeń oraz stan trzeźwości kierowców. Dwa pasy ruchu w kierunku Sosnowca są nadal zablokowane, co utrudnia poruszanie się po mieście.