aport-ulica-szybkiego-ruchu

Dziewczyny bawiły się w aport z psem na drodze szybkiego ruchu

Radny z Sosnowca Łukasz Litewka otrzymał nagranie, na którym dwie dziewczyny rzucają patyk psu prosto na ulicę. Rzucany patyk lądował prosto na drodze szybkiego ruchu, a pies instynktownie wbiegał na ulicę, żeby go przynieść. Łukasz Litewka publicznie odniósł się do nagrania i skrytykował zachowanie dziewczyn. Jedna z dziewczyn jest uczennicą w liceum w Dąbrowie Górniczej.

Krytykującą wiadomość radnego z Sosnowca zauważyła jedna z dziewczyn, która bawiła się z psem w niebezpieczny aport. Postanowiła dobrowolnie zgłosić się do Łukasza Litewki i wytłumaczyć swoje postępowanie. Jednak radny nie dał się przekonać i orzekł, że wytłumaczenie, jakie usłyszał, było niedorzeczne i absurdalne. W związku z tym dziewczyna poniesie konsekwencje swoich czynów.

Dziewczyny wyszły z psem na spacer blisko drogi DK94. Jest to droga szybkiego ruchu, gdzie samochody jeżdżą szybko i wcale nietrudno o wypadek. Bawiąc się z psem w aportowanie, rzucały mu patyk na jezdnię, a pies biegał po swoją zdobycz, nie zważając na pędzące pojazdy. W pewnym momencie omal nie doszło do tragedii, ponieważ psiak wyskoczył przed nadjeżdżający samochód. Kierowca zdążył zahamować i nic się nie stało. Jednak nieodpowiedzialne zachowanie licealistek nie mogło zostać zlekceważone.

Dyrekcja liceum, do którego uczęszcza jedna z dziewczyn, podjęło odpowiednie kroki w stosunku do zachowania swojej uczennicy. W ramach zadośćuczynienia będzie pracować jako wolontariusz w jednym ze schronisk dla zwierząt. Przez dwa miesiące będzie czyścić psie boxy, napełniać miski i zapewniać psiakom właściwe warunki higieniczne.

Łukasz Litewka odbył konstruktywną rozmowę z dyrektorem III Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej Arturem Iwanem, dochodząc do wniosku, że dwumiesięczny wolontariat powinien dziewczynie uświadomić, że nie wolno narażać zwierząt na krzywdę. Radny podziękował też na Facebooku za wspaniałą postawę Grona Pedagogicznego z liceum w Dąbrowie Górniczej.