Kampania "Ekososna z Ekostacji" MPGO Sosnowiec ponownie w akcji: mobilna aplikacja z nowymi funkcjami

Powracamy z nową edycją popularnej sosnowieckiej inicjatywy “Ekososna z Ekostacji”, prowadzonej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami (MPGO). W trakcie ubiegłorocznej edycji, zebrano dziesiątki ton różnych surowców. Dodatkowo, przedsiębiorstwo oferuje teraz nowe funkcje w swojej aplikacji dla smartfonów.

W trakcie kampanii “Ekososna z Ekostacji. Wymień surowce na rośliny” w 2023 roku, mieszkańcy dostarczyli do MPGO niesamowitą ilość surowców: prawie 50 tysięcy butelek plastikowych, około 15 tysięcy puszek aluminiowych i ponad 6 ton makulatury. Katarzyna Kosałka, reprezentantka MPGO Sosnowiec, wyjaśnia jak to działa: zbieranie tych surowców daje pieczątki, które później można na kupon na rośliny wymienić w trzech punktach partnerskich.

Za przekazanie 20 butelek lub 5 kilogramów makulatury czy też 15 puszek aluminiowych, otrzymuje się 1 pieczątkę. Z kolei, osiem pieczątek można wymienić na kupon na rośliny o wartości 15 złotych. Kosałka przypomina, że uczestnicy, którzy zebrali najwięcej surowców podczas kampanii, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, w tym hulajnogę elektryczną. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, a dzięki niej sosnowieccy mieszkańcy mogli cieszyć się setkami nowych roślin w swoich domach i ogrodach.

Kampania trwa do końca sierpnia, a surowce można dostarczać do Ekostacji Juliusz przy ulicy Grenadierów 21.

Wprowadzone zostały również istotne zmiany w EkoApce – aplikacji MPGO. Wielu z nas czasem zapomina wystawić pojemnik na odpady przed terminem odbioru. Teraz jednak, dzięki nowym funkcjom EkoApki, to już nie problem. Bartosz Wydra, prezes MPGO Sosnowiec, wyjaśnia: „Dodaliśmy powiadomienia, które informują użytkowników dzień przed planowanym odbiorem odpadów, aby wystawili pojemniki. Ponadto uruchomiliśmy harmonogram z dokładnymi datami odbioru odpadów”.

EkoApka to także doskonałe źródło wiedzy na temat segregacji odpadów: gdzie wyrzucać różne rodzaje odpadów czy jakie błędy unikać przy segregacji. To wszystko i wiele więcej można znaleźć w EkoApce, dostępnej do pobrania w sklepach Google Play oraz App Store.