atrakcje-sosnowiec

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Sosnowcu

Położony na terenach wspaniałego Śląska Sosnowiec to jedno z tych miast, gdzie od lat króluje dobrze naoliwiony przemysł. Jednakże Sosnowiec to nie tylko miasto przemysłowe, ale także znakomite miejsce do zwiedzania z całą rodziną. Plusem są tutaj świetne atrakcje dla tych dzieci, które bardziej od zwiedzania muzeów i zabytków zainteresowane są zwariowaną rozrywką.

Z tego względu, wybierając się na wycieczkę albo wakacje rodzinne do Sosnowca, warto spojrzeć na poniższe atrakcje dla dzieci, które sprawią, że pobyt w tym mieście na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

Najładniejsze parki miejskie w Sosnowcu

Podczas pobytu w Sosnowcu możemy wybrać się na regeneracyjny spacer w jednym z parków miejskich. Każdy z tych obiektów dysponuje atrakcyjnym placem zabaw dla dzieci, a także wygodnymi ławeczkami dla zmęczonych rodziców. Spójrzmy zatem na jedne z najpiękniejszych parków miejskich w Sosnowcu.

Park Sielecki w Sosnowcu

Parki miejskie są jedną z najlepszych okazji na spacery zarówno dla mieszkańców miast, jak i dla zwiedzających je turystów. Park Sielecki w Sosnowcu to bardzo piękny zieleniec, gdzie można wyciągnąć umęczone nogi, siedząc na wygodnej ławeczce pod zielonymi koronami ogromnych drzew. Z tego względu można śmiało rzec, że Park Sielecki w Sosnowcu to super miejsce na rodzinne spacery i romantyczne przechadzki we dwoje.

W Parku Sieleckim nasze pociechy z pewnością nie będą się nudzić, czego dowodem mogą być grupy dzieci, które każdego dnia można spotkać na parkowym placu zabaw (oczywiście, jeśli dopisuje pogoda). Na atrakcje parkowe dla dzieci składają się takie rzeczy jak m.in. huśtawki, huśtawka dla dzieci na wózkach inwalidzkich, bujaki, konstrukcje do wspinaczki i piaskownica. Ponadto, przez park biegną też ścieżki spacerowe, rowerowe i rolkowe. A dla wyczynowców przygotowano profesjonalny skatepark.

Park Środula Okrzei w Sosnowcu

Bardzo zielona lokacja do spędzenia relaksującego popołudnia na łonie Matki Natury. Park Środula Okrzei w Sosnowcu cieszy się dużą popularnością wśród odwiedzających. I nie bez powodu. Park jest bardzo zadbany i czysty, a do tego oferuje dobrze wyposażony plac zabaw, gdzie maluchy mogą być pochłonięte zabawą na długie godziny. Jest to także świetne miejsce, żeby wybrać się na spacer ze szczekającym czworonogiem, ponieważ jest tutaj bardzo duży teren dla psów.

A przychodząc do parku z dziećmi, warto skierować się w stronę placu zabaw, gdzie znajdują się liczne atrakcje, takie jak huśtawki, bujaki, jeździki, piaskownica, tory przeszkód itp. Park być może jest stosunkowo niewielki. Jednakże jego zawartość sprawia, że bardzo ciężko ominąć to miejsce, znajdując się na rodzinnej wycieczce w Sosnowcu. A czy wspominaliśmy już, że są tutaj także urocze alejki spacerowe i ścieżki rowerowe?

Park linowy Stawiki w Sosnowcu

Chyba nie ma dziecka, które nie czerpałoby niesamowitych korzyści z odwiedzin w parku linowym, takim jak Stawiki w Sosnowcu. Ten znakomity park stosuje bardzo sympatyczne podejście do swoich klientów, szczególnie tych najmłodszych, ponieważ w wielu przypadkach przed zjazdem dzieci czują pewną obawę. Jednak nie ma się czego bać, ponieważ park spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i gwarantuje solidną ochronę podczas korzystania z atrakcji.

W parku linowym Stawiki dostępne są różne trasy zjazdowe, wśród których na wyjątkową uwagę zasługuje trasa Junior, która jest bardzo długa, nieco bardziej wymagająca i niewymownie atrakcyjna. Kolejnym plusem jest fakt, że park Stawiki znajduje się blisko plaży, na którą można dojść spacerkiem w ciągu kilku minut. Jak widać, park linowy Stawiki to nie tylko jedna z najlepszych atrakcji dla dzieci w Sosnowcu, ale również idealna lokacja na spacery.

Park Dietla w Sosnowcu

Jak wiadomo, parki miejskie są najlepszym miejscem w mieście na spacery na łonie natury. Nie inaczej jest w Parku Dietla w Sosnowcu, gdzie nie tak dawno pojawił się całkiem nowy plac zabaw dla dzieci. Jest to znakomita wiadomość, ponieważ park miał już wszystko czego potrzeba, aby zapewnić odwiedzającym relaksujący wypoczynek. Z kolei nowy plac zabaw stał się wisienką na tym rozrywkowym torcie.

Podczas korzystania z placu zabaw najmłodsi mogą używać różnych atrakcji jak bujaki, zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki, małpi gaj itd. Dużym plusem jest także siłownia na świeżym powietrzu, gdzie swoją kondycję mogą sprawdzić zarówno dzieci, jak i dorośli. Park Dietla w Sosnowcu to jedno z tych miejsc, gdzie niedzielny spacer zamienia się w bardzo przyjemne doświadczenie.

Park Tysiąclecia w Sosnowcu

Niezwykle spokojne zacisze, z dala od miejskiego zgiełku, które sprawia, że ludzie wychodzą stąd wypoczęci, uśmiechnięci i z większą siłą do stawienia czoła kolejnym problemom i obowiązkom. Urocze alejki wiją się tutaj pomiędzy gęstą zielenią, oferując doskonałe miejsce na romantyczny spacer albo na niedzielną przechadzkę w towarzystwie całej rodziny i przyjaciół. Dlatego obowiązkowo powinniśmy odwiedzić ten park podczas zwiedzania Sosnowca.

Dzieci mogą tutaj wybrać się na ścieżkę z grzybkami i tropami, a do tego wskoczyć w rolki albo na hulajnogę i delektować się bardzo piękną i bezpieczną trasą. Warto dodać, że ścieżki są utwardzone, co minimalizuje ryzyko upadku. Ponadto, w parku jest także cudny staw, przy którym można usiąść na ławeczce i ogrzewać twarz promykami słońca.

Najpiękniejsze ogrody w Sosnowcu

Sosnowiec to nie tylko kolebka parków miejskich, ale także miasto z cudnymi ogrodami, które potrafią wprawić w zachwyt nawet najbardziej wymagającego estetę. Z tego względu cudowne kompozycje roślinne w ogrodzie botanicznym, a także różnorodne gatunki zwierząt w mini ogrodzie zoologicznym, zapewnią dzieciom rozrywki, jakiej długo nie zapomną. Oto najczęściej odwiedzane ogrody w Sosnowcu:

Exotarium w Sosnowcu

Ogrody botaniczne potrafią zachwycić swoją zachwycającą florą nawet największego krytyka piękna. Podobnie jest z Exotarium w Sosnowcu – ogród botaniczny, który stanowi popularne miejsce odwiedzin zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Na terenie obiektu rośnie całe mnóstwo różnych gatunków roślin, które tworzą niesamowite kompozycje w całym ogrodzie.

Exotarium w Sosnowcu to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chcemy zaciekawić dzieci spokojniejszą formą rozrywki. Co więcej, oprócz roślinek, dzieci będą miały też okazję do obcowania z różnymi sympatycznymi zwierzątkami, jak choćby świnki morskie, czy kolorowe papugi. Opłata za wstęp jest niewielka, więc warto odwiedzić to miejsce, będąc w Sosnowcu.

Ogród Jordanowski w Sosnowcu

Place zabaw to chyba najlepsze rozrywki dla najmłodszych, szczególnie jeśli są tak rewelacyjnie wyposażone jak Ogród Jordanowski w Sosnowcu. Ten cudowny obiekt skupia w sobie wiele znakomitych atrakcji i aktywności na świeżym powietrzu, dzięki czemu dzieci będą miały idealną okazję do niezapomnianej zabawy, a jednocześnie zaznania więcej ruchu. Jeżeli znajdziemy się w Sosnowcu z dziećmi, powinniśmy odwiedzić to zabawowe miejsce.

Wśród atrakcji Ogrodu Jordanowskiego możemy wyróżnić fontannę, amfiteatr, mini zoo, a także tonący w bujnej zielenie plac zabaw. Ponadto, są tutaj punkty gastronomiczne i doskonałe miejsca do pstryknięcia pamiątkowych fotek. Natomiast rodzice mogą posiedzieć sobie w cieniu drzew na wygodnej ławeczce, delektując się pysznymi deserami z pobliskiej kawiarni albo smacznym posiłkiem z zaparkowanych food trucków.

Mini ZOO w Sosnowcu

Czy Wasze dzieci kochają zwierzęta i uwielbiają przebywać w ich towarzystwie? Jeżeli tak, to Sosnowiec ma idealną opcję dla wszystkich miłośników sympatycznych zwierzaków. Ten mini ogród zoologiczny przyciąga do siebie osoby w każdym wieku, głównie ze względu na bogactwo swojej fauny, z którą mogą obcować odwiedzający ZOO mieszkańcy miasta i turyści. Jest to również bardzo dobra okazja na spacery w Sosnowcu.

Na terenie Mini ZOO w Sosnowcu znajdziemy młodziutkich przedstawicieli wielu różnych gatunków. Dzieci będą miały możliwość karmienia młodych kóz, baranków, owieczek, drobiu, osiołków i wielu innych fantastycznych zwierzaków. Co więcej, na terenie ZOO znajduje się również rozrywkowy plac zabaw, a także punkty gastronomiczne z pysznymi przekąskami.

Najlepsze centra rozrywki dla dzieci w Sosnowcu

Chyba każdy rodzic wie, że wyjazd na urlop z dziećmi musi też obejmować atrakcje, z których będą mogli czerpać korzyści również najmłodsi urlopowicze. I właśnie dlatego przygotowaliśmy listę najlepszych centrów rozrywki w Sosnowcu. Warto napomknąć, że takich obiektów w Sosnowcu nie jest mało, w związku z czym ograniczyliśmy poniższą listę tylko do tych najciekawszych wyborów. Zobaczmy więc, jak prezentują się najbardziej uwielbiane centra rozrywki dla dzieci w Sosnowcu.

Centrum Rozrywki Sosnowiec

W tym centru rozrywki żadne dziecko nie będzie rozczarowane. Olbrzymi obiekt z potężną powierzchnią pozwala na rozmaite formy zabawy zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. Instruktorzy służą profesjonalną poradą na każdym kroku, a troskliwy personel pilnuje, aby dzieci mogły bawić się bez żadnych zmartwień.

Wchodząc do Centrum Rozrywki Sosnowiec, musimy wziąć pod uwagę, że wraz z dziećmi zużyjemy tutaj spore pokłady energii. A to dlatego, że centrum oferuje bardzo dobrze zorganizowaną salę gimnastyczną, wyposażoną w liczne gry i sprzęty sprawnościowe. Jeżeli więc celujemy w niezapomniane wrażenia, jakie chcemy uzyskać wraz z naszymi dziećmi, koniecznie powinniśmy odwiedzić Centrum Rozrywki Sosnowiec.

Plac Papieski w Sosnowcu

Ładny i kolorowy, a do tego zapraszający i schludny, ten wspaniały plac zabaw dla dzieci jest oblegany przez najmłodszych mieszkańców Sosnowca już od początku swojego istnienia. Jest to rewelacyjna lokacja do kosztowania rozrywki nie tylko letniej, ale i zimowej. A to dlatego, że w sezonie letnim są tutaj boiska, gdzie można spróbować swoich sił w grach drużynowych. Z kolei w zimie teren zamienia się w lodowisko.

Dobrą wiadomością jest również to, że raz na jakiś przyjeżdża tutaj wesołe miasteczko, oferując jeszcze więcej szalonej zabawy wszystkim odwiedzającym. Kto wie, jeśli będziemy mieć szczęście, może nasz wyjazd do Sosnowca pokryje się z przyjazdem wesołego miasteczka. W takiej sytuacji nasze dzieci pewnie podziękowałyby nam jeszcze bardziej. Niemniej jednak nawet bez wesołego miasteczka Plac Papieski w Sosnowcu jest znakomitym miejscem na odwiedziny.

Ninja Park Atrakcji w Sosnowcu

Ninja Park zapewni naszym pociechom doznania, jakich nie znajdą w zbyt wielu miejscach w Polsce. A to już jest powód, aby złożyć wizytę w tym unikalnym obiekcie. Co prawda, Ninja Park znajduje się w budynku. Jednak ogromna powierzchnia lokalu, a także świetna organizacja w rozstawieniu sprzętu sprawiają, że jest to bardzo duża przestrzeń do świetnej zabawy.

Warto zaznaczyć, że odwiedzając Ninja Park Atrakcji, będzie on bardziej dopasowanym miejscem dla starszych dzieci, które mogą tutaj korzystać z wielu rozmaitych konstrukcji. Aczkolwiek nie zapomniano też o najmłodszych – mniejsze dzieci mają swój specjalny kącik malucha w postaci bardzo atrakcyjnej i bogato wyposażonej bawialni. Nie można oczywiście pominąć obsługi, która jest bardzo uprzejma i pomocna. Można śmiało dodać, że Ninja Park Atrakcji w Sosnowcu to miejsce, które powinno odwiedzić każde dziecko.

JumpMax Sosnowiec

W Centrum Rozrywki Sosnowiec, oprócz zatrzęsienia różnych atrakcji, znajduje się także centrum rekreacji JumpMax. Decydując się na ofertę tej firmy, możemy być pewni, że wybawimy się z naszymi dziećmi za wszystkie czasy. Musimy tylko dopilnować, aby nie zawiodła nas nasza kondycja, ponieważ czeka nas mnóstwo skakania i innych aktywności ruchowych.

Na terenie obiektu dostępne są trampoliny i baseny wypełnione gąbkowymi kostkami. Dzięki temu można trenować rozmaite triki i wygibasy na trampolinie, a także zafundować sobie suchą kąpiel w gąbkowym baseniku. JumpMax udostępnia też kawiarnię z bogatym menu, co pozwala rodzicom zrelaksować się przy małej czarnej, podczas gdy ich dzieci bawią się w najlepsze. Jest to jedna z najlepszych atrakcji dla dzieci w Sosnowcu.

Laserhouse – Laser Centers as Leisure w Sosnowcu

A oto rodzaj rozrywki, jaką docenią nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki. Laser tag to bardzo znana zabawa, podczas której dzieci biegają po pomieszczeniu z przeszkodami, próbując wyeliminować swoich przeciwników z zabawy przy pomocy pistoletów laserowych. Jest to rozrywka podobna do paintballa, z tą różnicą, że jest bezbolesnaJ Definitywnie jedna z najfajniejszych atrakcji dziecięcych w Sosnowcu.

Jeżeli zdecydujemy się na wizytę w tym obiekcie z naszymi dziećmi, możemy być pewni, że nie będą chciały opuszczać tego przybytku. Laserhouse pozwala na zabawę także rodzicom, którzy mogą przyłączyć się do drużyny swojego dziecka. Ponadto, zaletą Laserhouse jest również możliwość wynajęcia lokalu na imprezy okolicznościowe, a także skorzystania z pysznej gastronomii, którą można zamówić na miejscu.

Bawialnia Baby-Fit w Sosnowcu

Bardzo miła lokacja dla wszystkich dzieci, które uwielbiają przebywać w bawialniach. Baby-Fit w Sosnowcu to niezwykle zadbany obiekt, gdzie wszystko dopracowane jest w najmniejszych szczegółach. Sprzęt i konstrukcje są w rewelacyjnym stanie, a cała powierzchnia lśni czystością. Możemy być pewni, że jeśli przyjdziemy odwiedzić tę sosnowiecką bawialnię razem z dziećmi, będziemy musieli zarezerwować sobie kilka godzin.

Atrakcje bawialni Baby-Fit są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Są tutaj dmuchańce, klocki, baseny z piłkami, zjeżdżalnie, ściany do wspinaczki, piłkarzyki stołowe i wiele innych. Jest także kawiarnia, ale serwuje tylko napoje, żadnych przekąsek. Jednak w dalszym ciągu jest to wystarczająco zapraszające miejsce, żeby sobie odpocząć i obserwować, jak bawią się nasze pociechy. Jest to jedna z najbardziej uwielbianych przez dzieci atrakcji w Sosnowcu.

Czy atrakcje dla dzieci w Sosnowcu warte są odwiedzin?

Sosnowiec skrywa w swoim rękawie wiele wspaniałych rozrywek zarówno dla starszych, jak i młodszych turystów. Są tutaj zróżnicowane formy zabawy dla dzieci oraz wiele wspaniałych zabytków i muzeów dla rodziców. Innymi słowy, jeżeli zamierzamy urządzić sobie dłuższą albo krótszą wycieczkę rodzinną do Sosnowca, możemy być pewni, że to miasto z pewnością nas nie zawiedzie.