Najważniejsze remonty drogowe w Zagłębiu. Wiemy, gdzie będą korki!

 W Zagłębiu drogi są ciągle budowane, bądź przebudowywane. Duże inwestycje dla dróg głównych, tych, na których ruch jest bardzo duży oraz mniejszych, gdzie ruch jest stopniowo mniejszy. Sezon budowlany ciągle trwa, co oznacza, że każdy dzień, który jest ładny, wykorzystywany jest w pełni na przebudowy dróg, bądź ich remonty. Warto zobaczyć, gdzie obecnie trwają inwestycje drogowe oraz gdzie możemy trafić na korki, utrudnienia w przejeździe.

Sezon drogowych remontów w Zagłębiu

Aktualnie w Zagłębiu trwa bardzo dużo drogowych remontów. W zależności od stanów dróg są one mniejsze, bądź większe. Nie wszystkie z remontowanych dróg powodują bardzo duże korki, jednak należy liczyć się z utrudnieniami na drodze. Podczas gdy drogi są remontowane, ruch odbywa się wahadłowo, bądź tylko jednym pasem. Dlatego też warto wyjechać wcześniej, uzbroić się w cierpliwość.

Aktualne remonty dróg w Sosnowcu

Przebudowa DK 94 warta 100 mln złotych jest jedną z najdroższych inwestycji drogowych ostatnich lat w Sosnowcu. Planowane zakończenie przebudowy jest ustalone na grudzień tego roku.

Budowa odcinka S1 do Podwarpia do Pyrzowic rozpoczęła się pod koniec 2018 roku, była konieczna ze względu na wiele tragicznych wypadków.

Remont 13-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 913 do lotniska. Prace mają zostać zakończone we wrześniu 2021 roku.

Remont wiaduktu na DK 78 w Zawierciu jest ważnym obiektem. Cały ruch tranzytowy jadący drogą DK 78 przejeżdża przez niego. Koniec remontu planowany jest  na 30 listopada tego roku. Koszt inwestycji to 7,35 miliona złotych.

Utrudnienia również spotkamy na ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu. Droga mająca 1,6 km została podzielona na trzy etapy modernizacji. Wartość jej wynosi 5,4 mln złotych.

Remont odcinka ulicy Roździeńskiego wynosi ponad 11 mln złotych. Zostanie postawione nowe oświetlenie, nowe chodniki oraz drogi rowerowe.

Planowane remonty dróg to: przebudowa S1 w Sosnowcu oraz budowa węzła Klimontów, obwodnice Pradeł, Kroczyc i Szczekocin (DK 78), budowa obwodnicy Zawiercia i Poręby (odc.II) oraz przebudowa DK1 w S1od Dąbrowy Górniczej do Podwarpia.