Nowy kompleks sosnowieckich parków wkrótce zostanie otwarty

Mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego nie mieli ostatnio szczęścia pogodowego, ale tym razem dopisało im słońce, gdy uroczyście otwarto kompleks parkowy na styku dwóch dzielnic Sosnowca – Zagorza i Klimontowa. W związku z tym wydarzeniem, urząd miasta przygotował wiele atrakcyjnych rzeczy, które zachęcały do odwiedzania nowego obiektu i uczestnictwa w nich.

W Sosnowcu do atrakcji przyciągnęły dziesiątki mieszkańców. Ustawiły się długie kolejki zarówno młodszych, jak i starszych ludzi przy stoisku, gdzie można było samodzielnie zasadzić i zabrać do domu sadzonki roślin. Rownie gęsto oblegane było stanowisko, gdzie z naturalnych materiałów można było zbudować domek dla owadow. Można było zbić z deseczek ścianki, a następnie wypełnić go słomkami i patykami, by posłużył za schronienie dla ogrodowych owadow.

Labirynt, znajdujący się w wschodniej części parku, cieszył się największym zainteresowaniem. Uczestnikom gry ekologicznej dano mapę, a ich zadanie polegało na rozwiązaniu zagadek, za co na mecie otrzymali drobne upominki. Centralnym punktem parku była fontanna, z której wytryskuje strumień wody. Animacje dla dzieci obejmowały zabawy ruchowe, puszczanie baniek i malowanie twarzy.